Baltarusijos pasienin siunčia tūkstančius karių


Ukrainos saugumo tarnyba. Youtube.com nuotr.

Kijevas, lapkričio 11 d. (dpa-ELTA). Dėl dramatiškos padėties Lenkijos ir Baltarusijos pasienio teritorijoje ir Ukraina prie savo sienos su Baltarusija siunčia tūkstančius karių.
 
„Papildomai bus sutelkta apie 8 500 kareivių ir policininkų“, – ketvirtadienį sakė vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis. Į daugiau kaip 1 000 km besidriekiantį Ukrainos ir Baltarusijos pasienį, anot jo, bus permesta apie 3 000 pasienio apsaugos karių, 2 000 nacionalinės gvardijos kareivių ir 2 000 policininkų. Be to, iš dalies neprieinamas miškų ir pelkių teritorijas iš oro stebės 15 sraigtasparnių.
 
Kartu ministras paskelbė, kad bus plečiama fizinio barjero statyba pasienyje su Baltarusija. „Per trumpą laiką Ukraina turi pastatyti „išmaniąją sieną“ Rusijos ir Baltarusijos pasienyje, kalbėjo D. Monastyrskis. Tam bus skirta per 560 mln. eurų.
 
Nuo 2014 metų Kijevas kasa griovius, tiesia tvoras ir stato sargybos bokštelius palei 2 000 km ilgio savo sieną su kaimynine Rusija, su kuris santykiai yra labai įtempti. Didelis projektas iki šiol nėra baigtas. Anot žiniasklaidos, didelė dalis statybai skiriamų biudžeto lėšų iššvaistoma.
 
Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje šiuo metu susirinkę tūkstančiai migrantų. Kijevas baiminasi, kad žmonės gali būti pasiųsti Ukrainos kryptimi.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.12; 06:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *