Baltarusijos prezidentas tvirtina nepasiduosiantis “vakariečių spaudimui ir šantažui”


Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per pasitarimą užsienio politikos klausimais sakė, kad jis nėra priešiškas idėjai normalizuoti santykius su Vakarais, bet teigė nepasiduosiantis spaudimui ir šantažui.

„Būtų kontrproduktyvu mums daryti spaudimą ir reikalauti vykdyti jų reikalavimus“, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Minsko santykių su ES ir JAV pablogėjimo priežastimi jis nurodė „tą spaudimą ir šantažą, kurį mes matome iš Vakarų Europos valstybių pusės“.

A. Lukašenka teigė, kad gauna daug pasiūlymų, taip pat ir verslininkų ar bendrovių, kaip reaguoti į Europos Sąjungos sankcijų taikymo politiką. Jis sakė, kad Minsko reakcija į tai turi būti garbinga, graži – nei nusileidžiant spaudimui, nei griebiantis pernelyg karingų veiksmų.

„Mes suprantame, kad kai kurios valstybės, sakykim, Lietuva ir Latvija, nenori, kad mes nutrauktume su jomis santykius ir pasitrauktume iš jų rinkų. Mes suprantame, kad joms daromas didžiulis spaudimas“, – sakė A. Lukašenka

Baltarusijos vadovas taip pat pareiškė, kad iš Minsko atšauktiems ES valstybių ambasadoriams nebus taip lengva grįžti, kaip buvo paprasta išvykti. „Mes su užsienio reikalų ministru susitarėme, kad kiekvieną valstybę ir kiekvieną pasiuntinį vertinsime atskirai dėl jų grįžimo į Baltarusiją“, – sakė A. Lukašenka. Pasak jo, Minskas ES valstybių pasiuntinių neišvarė, o jie patys išvyko, žengę diplomatinį ir politinį žingsnį.

XXX

Baltarusijoje lankėsi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius Yukiya Amanas. Balandžio 2-ąją dieną ponas Y. Amanas pranešė, kad šių metų birželio mėnesį planuojama agentūros misija, kurios metu bus įvertintas Baltarusijos infrastruktūros pasiruošimas statyti atominę elektrinę.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikęs su TATENA vadovu pareiškė, kad respublikos valdžia yra pasirengusi statyti antrąją atominę elektrinę. A. Lukašenka sakė, kad statyti dar vieną elektrinę bus galima esant TATENA paramai ir „atitinkamoms sąlygoms“.

Prezidentas nepatikslino, apie kokias sąlygas jis kalbėjo. Komentuodamas A. Lukašenkos pareiškimus apie galimybę Baltarusijai ateityje pasistatyti antrą atominę jėgainę, TATENA vadovas sakė: „Klausimą, statyti ar nestatyti atominė jėgainę, kiek šalyje gali būti atominių jėgainių, kiekviena valstybė sprendžia savarankiškai“.

Nuotraukoje: Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Parengta pagal INTERFAX, ITAR-TASS pranešimus.

2012.04.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.