Baltarusijos specialiosios tarnybos siekia įsitvirtinti internete


Dienraštis „Kommersant“ rašo, kad Baltarusija atsakingoms institucijoms pateikė paraišką prisijungti prie Europos Tarybos 2001 metais Budapešte paskelbtos konvencijos dėl kovos su kibernetiniais nusikaltimais.

Šis tarptautinis susitarimas apibrėžia virtualių nusikaltimų tyrimo ir baudžiamojo persekiojimo veikas konvenciją ratifikavusių šalių teritorijose. Baltarusijos opozicinė žiniasklaida rašo, kad prisijungus prie šios konvencijos, Baltarusijos specialiosios tarnybos galėtų be jokių biurokratinių apribojimų gauti visą informaciją apie reikalingus interneto vartotojus ne Baltarusijos teritorijoje bei stebėti jų veiklą.

Toks Baltarusijos valdžios atstovų sprendimas suerzino RF politikus ir jėgos organizacijų atstovus, kurie kritikuoja Budapešto konvenciją ir ragina tarptautinę bendruomenę jungtis prie kitos JTO konvencijos „Dėl tarptautinio informacinio saugumo užtikrinimo“.

ES diplomatus Baltarusijos sprendimas taip pat kiek nustebino, nes minėta Budapešto virtualių nusikaltinų konvencija yra nukreipta ne tik į saugumo, bet ir žmogaus teisių užtikrinimą internete. 

Parengta pagal kommersant.ru, charter97.org pranešimus.

2012.06.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *