Baltarusijos televizija parodė interviu su R. Protasevičiumi


Romanas Protasevičius. EPA – ELTA nuotr.

Baltarusijos valstybinė televizija ketvirtadienio vakarą parodė interviu su sulaikytu vyriausybės kritiku Romanu Protasevičiumi, kuris greičiausiai išgautas prievarta. Jame 26-erių vyras prisipažįsta kvietęs žmones į protestus ir giria diktatorių Aliaksandrą Lukašenką. Pasak R. Protasevičiaus tėvo, tai yra kankinimais išgautas interviu.
 
„Aš labai gerai pažįstu savo sūnų ir manau, kad jis to niekad nebūtų sakęs“, – teigė Dmitrijus Protasevičius. Įrašas esą yra „kankinimų ir grasinimų“ rezultatas. „Jie palaužė jį ir privertė sakyti tai, kas reikalinga“, – kalbėjo opozicionieriaus tėvas. Jam esą skauda, žiūrint šį interviu. „Aš labai sunerimęs“, – pridūrė jis.
 
„Ką jis dabar besakytų, tai gryna propaganda“, – dar prieš parodytą interviu pareiškė žmogaus teisių organizacijos „Viasna“ vadovas A. Bialiackis. R. Protasevičiui esą metami „nesąžiningi, tačiau labai rimti kaltinimai“. Taip jam grasinama „bent psichologiškai“ ir daromas spaudimas.
 
R. Protasevičius ir jo draugė buvo sulaikyti gegužės 23 dieną, kai iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas baltarusių naikintuvo buvo priverstas leistis Minske. Į tai reaguodamos, ES šalys uždarė savo oro erdvę lėktuvams iš Baltarusijos ir uždraudė jiems leistis Bendrijos šalių oro uostuose.
 
Baltarusių tarnybos kaltina R. Protasevičių organizavus antivyriausybinius protestus Baltarusijoje po ginčytinų rinkimų praėjusiais metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.04; 10:21
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.