Baltijos jūroje sėkmingai baigėsi specialios karinės pratybos “FRUKUS – 2012”


Baltijos jūroje baigtos keturių valstybių – JAV, Anglijos, Prancūzijos ir Rusijos, karo laivų pratybos FRUKUS 2012. Rusų sargybos laivas “Yaroslav Mudriy”, britų karo laivas “HMS York”, prancūzų “De Grasse” ir amerikiečių kreiseris “USS Normandy” po pratybų jau prisišvartavo Sankt Peterburgo Angliškoje prieplaukoje.

Apie tai  agentūrą “Interfax” informavo Vakarų apygardos atstovas spaudai pulkininkas Andrejus Bobrunas. Pulkininko teigimu, pratybos buvo skirtos “dujotiekio jūros dugne saugumo užtikrinimui”. Per pratybas taip pat imituota mažų laivų ataka.

Remiantis pulkininko A.Bobruno žodžiais, “svarbiausia, kad per pratybas, vykusias ištisą savaitę Baltijos jūros akvatorijoje, tarptautinė karo laivų grupė “FRUKUS – 2012” atliko sudėtingas mokomąsias užduotis stengiantis bet kokia kaina užtikrinti jūrinės ekonominės veiklos saugumą tarptautinio povandeninio dujotiekio tiesimo rajone”.

FRUKUS – kasmet vykstantis Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir Rusijos karinių jūrų laivynų bendradarbiavimo renginys. Šiemet jo šeimininkė buvo Rusija.

“Trokšdami užtikrinti, kad regione būtų saugu ir nenutiktų jokių nusikaltimų, mes privalome mokėti drauge su partneriais visus potencialius agresorius atbaidyti nuo neteisėtų veiksmų, – taip tvirtino JAV laivo “USS Normandy” karininkas Brianas Swainas (Brajenas Sveinas).

Jis taip pat akcentavo: “Puikiai pademonstruotas darbas komandoje ir pajėgumas rodo, kad mes ir mūsų Baltijos partneriai pasirengę palaikyti jūras ir taikias, ir saugias; nes mes pajėgūs dirbti kartu ir per didelį atstumą”.

Šiuos jo žodžius cituoja internetinis portalas “America’s Navy”.

Pagal „Interfax“ ir RIA – NOVOSTI pranešimus

2012.07.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.