“Bandymai nustatyti agresyvumo tendencijas”


Estijos saugumo policijos (KAPO) paskelbtoje metinėje ataskaitoje tvirtinama, kad Rusija šiandien vykdo kur kas aktyvesnę žvalgybos veiklą nei prieš keliolika ar net keletą metų. Ataskaitoje pabrėžiama, kad Rusijos žvalgybos tarnybų veiklos dėmesio centre – planuojamas NATO priešraketinės gynybos skydas, Vakarų ginkluotės eksportas į Rusiją ir bandymai nustatyti agresyvumo tendencijas Aljanso veikloje.

KAPO analitikai savo ataskaitoje rašo, kad „neabejotinai prognozuojamas karinės žvalgybos aktyvumo augimas, todėl Rusijos kariuomenės Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) veikla Estijoje gali dar labiau sustiprėti“.

Estijos slaptoji tarnyba įsitikinusi, kad žvalgybos veiklos tikslas Estijos teritorijoje – priėjimo prie NATO ir jos sąjungininkų gynybinių pajėgumų, taip pat prie informacijos apie jos plėtrą paieška. Komentuodamas Estijai padarytą žalą dėl KAPO darbuotojo Aleksejaus Dresseno bendradarbiavimo su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FSB), KAPO atstovas spaudai Martinas Arpo pareiškė, kad šios išdavystės atskleidimas, be patirtų nuostolių, atnešė Estijai ir tam tikrą naudą.

„Mes sužinojome daug, o tai yra Rusijos specialiosios tarnybos nuostolis ir nauda mums, ir ne tik mums, bet ir mūsų partneriams“, – sakė M. Arpo.

Be to, KAPO tvirtina, kad Rusija siekia „marginalizuoti“ Baltijos šalis, panaudodama kontroliuojamas žiniasklaidos priemones. Anot Estijos specialiųjų tarnybų, Rusija tikslingai dirba, siekdama sukurti neigiamą Estijos įvaizdį.

Nuotraukoje: Rusijos slaptosios tarnybos GRU ženklas.

Parengta pagal Interfaks, “Postimees” pranešimus

2012.04.19 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.