Barakas Obama jaunimui: keiskite pasaulį


Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama paragino jaunus žmones būti aktyvius. Keiskite pasaulį, jūs tai galite, pareiškė B. Obama Berlyne susitikęs su jaunimu.

„Jūs juk neleidžiate savo seneliams ar senelėms spręsti, kokius rūbus jums vilkėti ir kokios muzikos jums klausytis, – kalbėjo B. Obama. – Tai kodėl tada leidžiate jiems nuspręsti, kokiame pasaulyje jūs norite gyventi?“ Jaunimas, anot jo, turi kartu spręsti dėl politinio kurso. Tai galioja ir aplinkos politikai, klimato apsaugai bei populizmui.

Klimato kaitą B. Obama pavadino „esminiu iššūkiu“. „Planeta, kurioje gyvename, yra pavojuje“, – sakė jis. – Mums nepavyks, jei nieko nedarysime ir lauksime, kad kas nors kitas tai padarytų“.

B. Obama kalbėjo ir apie migracijos problemą Europoje bei JAV ir pabrėžė, kad pasaulyje reikalinga protinga imigracijos politika. Be to, reikia gerinti gyvenimo sąlygas migrantų kilmės šalyse. Kai žmonės mokosi vieni iš kitų, tada galima pakeisti pasaulį, drąsino B. Obama jaunimą.

Socialinė žiniasklaida yra tinklas, leidžiantis bendrauti visame pasaulyje, sakė buvęs JAV vadovas. Tačiau šioje žiniasklaidoje esą gali būti ir dezinformacijos, galinčios sukelti konfliktus. Europa gyvena gerai. Čia vienas aukščiausių pragyvenimo lygių, geras išsilavinimas ir demokratija. Tačiau: „Mes gyvename nesaugiais laikais“, – pabrėžė B. Obama. Galingos jėgos nori sugriauti šį standartą.

Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2019.04.08; 08:00
print