Barselonoje tęsiasi protestai prieš reperio P. Haselio sulaikymą


Barselonoje tęsiasi protestai prieš reperio P. Haselio sulaikymą. EPA-ELTA nuotr.

Barselonoje sekmadienį šeštą vakarą iš eilės vyko protestai prieš reperio Pablo Haselio sulaikymą. Kaip ir ankstesniais vakarais, neišvengta susirėmimų tarp demonstrantų ir policijos.
 
Šimtai žmonių susirinko „Barcelona-Sants“ geležinkelio stotyje ir skandavo „Laisvę Pablo Haseliui“. Traukdami miesto centro link, jauni žmonės mėtė į policininkus šiukšliadėžes ir kitus daiktus, statė barikadas.
 
Policijos duomenimis, sulaikyti mažiausiai penki asmenys, išdaužę vienos parduotuvės vitrinos langą.
 
Šeštadienio vakarą antrajame pagal dydį Ispanijos mieste į gatves išėjo tūkstančiai žmonių. Per protestus kilo dideli susirėmimai. Policijos duomenimis, miesto centre buvo nusiaubta daug parduotuvių.
 
P. Haselis buvo suimtas antradienį, nes neatvyko atlikti devynių mėnesių kalinimo bausmės, skirtos jam dėl Ispanijos karališkosios šeimos ir valstybės institucijų įžeidimo. Be to, reperiui ketvirtadienį skirta dar pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, nes jis procese prieš du policininkus grasino liudininkui.
 
Nuo antradienio Ispanijoje kiekvieną vakarą vyko protestai. Jie prasidėjo P. Haselio gimtojoje Katalonijoje, tačiau vėliau išplito į Madridą ir kitus miestus. Iš viso jau suimta per 100 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.22; 11:00
print