Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia bus baigta vėliau nei planuota


Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia. EPA-ELTA nuotr.

Garsioji Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia (Sagrada Familia) dėl koronaviruso pandemijos veikiausiai bus baigta statyti vėliau nei planuota. „Mes prognozavome, kad darbai bus baigti 2026 metais. Deja, tai neįmanoma“, – agentūrai „Reuters“ sakė Xavieras Martinezas, bažnyčios generalinis direktorius. Dabar esą reikėtų kalbėti apie 2030, 2035 ar net 2040 metus.
 
Vėlavimo priežastis – nesurinktos pajamos iš turizmo. Jos yra pagrindinis statybos darbų finansavimo šaltinis. Be to, darbai dėl pandemijos devynis mėnesius buvo nutraukti.
 
Valdyba nusprendė šiais metais dėmesį sutelkti į 138 metrų aukščio bokšto, skirto Mergelei Marijai, užbaigimą. Iš viso bokštų turi būti 18. Šiuo metu turima 6 mln. eurų. 2019-aisiais statybos biudžetas dar siekė 60 mln. Tačiau tada bažnyčią aplankė 4,5 mln. žmonių iš 120 šalių. Užsienio turistai sudarė daugiau kaip 90 proc. svečių.
 
Spalį uždaryta Šv. Šeimynos bažnyčia dabar duris lankytojams atvers gegužės 29 dieną. X. Martinezas buvo nusiteikęs optimistiškai, kad turistų skaičius antrąjį pusmetį vėl augs ir statybos darbus bus galima tęsti.
 
Šie Dievo namai yra Barselonos simbolis, o kartu su Alhambros maurų valdovų rūmais Granadoje – labiausiai lankomi Ispanijos objektai.
 
Nuo 2005 metų bažnyčia įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Aukščiausias jos bokštas turėtų siekti 172,5 metro. Tai būtų aukščiausia pasaulio bažnyčia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.26; 03:00
print