Be finansinės Rusijos pagalbos Baltarusija nepajėgi išlaikyti savo kariuomenės


Laikraštyje „Kommersant“ rašoma, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vasario pradžioje, susitikęs su Saugumo tarybos sekretoriumi Leonidu Malcevu ir gynybos ministru Jurijumi Žadobinu pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi skirti pinigų Baltarusijos kariuomenės finansavimui.

 

 A.Lukašenka tai susiejo su būtinumu padidinti atlyginimus kariams, o taip pat ir su butų, skirtų baltarusių kariškiams, spartesnėmis statybomis.

 

Baltarusijos prezidento teigimu, Rusija ir Baltarusija praktiškai turi bendrą kariuomenę, kuriai keliamos tos pačios užduotys. Tuo tarpu Rusijos ir Baltarusijos karių atlyginimai ženkliai skiriasi. Paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamas A.Lukašenka informavo, kad jau yra davęs pavedimą padidinti atlyginimus ne tik baltarusių kariams, bet ir visiems baltarusiškų jėgos struktūrų pareigūnams.

 

Taigi, reminantis oficialiais Minsko pranešimais, “problemų dėl finansavimo nekils – Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pažadėjo skirti tam pinigų iš Rusijos Federacijos biudžeto”. „Kommersant“ šaltiniai Kremliuje ir Rusijos vyriausybėje patvirtino, kad toks Baltarusijos prašymas buvo gautas.

 

Tiesa, kol kas oficialus sprendimas dėl finansavimo nėra priimtas. Taigi galima manyti, jog bent šiuo metu A.Lukašenka blefuoja, sakydamas, jog susitarimas jau pasiektas. Baltarusijos politikos žinovai ir Baltarusijos opozicijos atstovai mano, esą Rusijos dalyvavimas finansuojant Baltarusijos kariuomenę gali sukurti visiškai nuo Maskvos interesų priklausomas baltarusiškas ginkluotąsias pajėgas. O tai – ne tik labai bloga, bet ir pavojinga tendencija.

 

  

Baltarusijos opozicijos atstovas Aleksandras Milinkevičius pažymi, kad Rusijos dalyvavimas finansuojant Baltarusijos armiją – net pavojingesnis nei Rusijos rublio įsivedimas. Ponas A.Milinkevičius atkreipė dėmesį, kad Rusijos ir Baltarusijos armijos vienijimas greičiausiai baigsis tuo, kad Baltarusijos kariai privalės ginti Kremliaus interesus – lieti kraują Kaukaze arba Vidurinėje Azijoje.

 

 

Nuotraukoje: Baltarusijos armijos kariai parado Minske metu.

Parengta pagal kommersant.ru publikacijas.

2012.02.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.