Be jokios atsakomybės ir išmanymo


Sovietmečiu Televizijos ir radijo komitete pirmadieniais būdavo aptariamos praėjusios savaitės televizijos ir radijo laidos. Komiteto darbuotojai, jas stebėję, jų specialiai su pieštuku rankoje klausęsi, referuodavo: pasakydavo savo nuomonę, pastebėtas klaidas, netikslumus.

Nežinau, kaip dabar Lietuvos radijuje ir televizijoje, bet turėtų būti kažkas panašaus. Žinoma, nepalyginamai geriau, profesionaliau, juk esame laisvi ir demokratiški, jokie cenzūros pančiai mūsų nevaržo! Ką norime, tą sakome, o tik paskui pagalvojame. Jeigu pastaruosiuose žodžiuose pajutote šiek tiek ironijos – neapsirikote: ironizuoju remdamasis žinomos televizijos laidų vedėjos Editos Mildažytės nesėkmingu pokalbiu apie “šventas karves”, o gal “atpirkimo ožius”, įvykusiu pačiame “Europos vidury”.

Nežinau, kaip šią laidą vertino (arba vertintų) LRT vadovai, Taryba, bet J.Januičio laikais, manau, ji būtų buvusi priskirta prie labai nenusisekusių, su atitinkamom pasekmėm laidos autorei ir vedėjai.

Beje, tą laidą, kaip visiškai nevykusią, nekompetentingai parengtą, jau įvertino vienas jos dalyvis – Seimo narys Vytenis Andriukaitis. Prie to daugiau nieko galima ir nepridėti. Stebina ponios Mildažytės nekompetencija pasirinkta tema. Veikiausiai ji manė, kad užtenka paklausti: “Tai kas yra pensininkai: šventa karvė ar atpirkimo ožiai?”, ir įvairių tautybių laidos dalyviai jai padės pasiekti ankstesnėje laidoje išsakytą tikslą. Šiai poniai nepatinka, kai pensininkai vadinami “bočiais”, “senjorais”, jai jie – “klanas”, o gal “šventa karvė” arba “atpirkimo ožys”.

Laidos dalyviai savo pavyzdžiais pailiustravo, kad jų šalyse pensininkai nei karvėmis, nei ožiais nepravardžiuojami, kad jie gyvena nepalyginamai geriau nei Lietuvoje. Taip yra ne tik Vokietijoje, Italijoje, bet ir Latvijoje, Estijoje.

Supriešinti pensininkus su jų vaikais ir vaikaičiais, kuriuos neretai jie išlaiko, bando ne tik (ir ne tiek) politikai, valdžios žmonės, bet ir tokios ponios, kaip Mildažytė, mananti, kad jai, tokiai populiariai ir žavingai, galima švaistytis žodžiais be jokios atsakomybės ir išmanymo.

Ar ir LRT Taryba taip mano? O gal visuomeninio transliuotojo lankose tikrai ganosi šventų karvių, kurios ką nori, tą daro?

2012.01.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.