Belgija tiria kariškių ryšius su kraštutiniais dešiniaisiais


Belgijos saugumo pajėgos. EPA – ELTA nuotr.

Briuselis, lapkričio 3 d. (AFP-ELTA). Belgijos valdžia trečiadienį atliko kratas vienuolikoje vietų, įskaitant tris kareivines, vykdydama tyrimą dėl karių, įtariamų ryšiais su kraštutiniais dešiniaisiais, pranešė prokurorai. Operacija surengta po šoko, kurį valstybė patyrė dėl radikalizuoto kario Jurgeno Coningso, kuris birželį buvo gaudomas visą mėnesį, kai dingo su kariniais ginklais ir grasino nusitaikyti į valstybės pareigūnus ir žinomą virusologą. J. Coningso kūnas vėliau buvo rastas miške po savižudybės šaunamuoju ginklu.
 
Trečiadienio reidai surengti dėl nepakankamo stebėjimo, ar Belgijos kariuomenėje nėra radikalizmo, kaip paaiškėjo J. Coningso byloje. Gynybos ministerija pradėjo keletą vidinių tyrimų, siekdama nustatyti tokias problemas, kol jos neišplito.
 
Kratos buvo atliktos trijose kareivinėse ir aštuoniuose karių namuose pagal jų adresus. „Galimai susiję asmenys įtariami platinę visuomenei pranešimus, kuriais buvo siekiama pakurstyti su terorizmu susijusį nusikaltimą“, – sakoma prokuratūros pranešime. Jame teigiama, kad tiriami „įtariami ryšiai su kraštutiniais dešiniaisiais“.
 
Belgijos žiniasklaidos priemonė RTBF pranešė, kad trečiadienio operacija nebuvo skirta areštuoti asmenis, o labiau surinkti įrodymus analizei.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.11.04; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *