Beveik valstybinės reikšmės afera: Dmitrijaus Medvedevo žmona išvyko į prabangią kelionę


Vokiečių leidinys Die Welt praneša, jog kadenciją baigiančio prezidento Dmitrijaus Medvedevo žmona Svetlana Medvedeva (Светлана Медведева) išprovokavo patį tikriausią skandalą.

Prezidentui D.Medvedevui traukiantis iš savo posto jo žmona paskutiniosiomis vyro prezidentavimo dienomis leido sau mažumėlę atsipalaiduoti – susiruošti į prabangią kelionę. Tokiu būdu buvo sukeltas valstybinio lygio skandalas.  Taigi kas nutiko? Ogi ponia S.Medvedeva leido sau užsisakyti patį prabangiausią penkių žvaigždučių viešbutį žinomame Italijos kurorte Montekatini Terme (Монтекатини Терме).

Sakydami “užsisakė viešbutį” – neapsirikome. Ponia S.Medvedeva pasirinko ne apartamentus, ne numerį, o būtent visą viešbutį. Apart S.Medvedevos ir ją lydinčios svitos viešbutyje daugiau niekas negyveno. Bent jau tokią versiją pateikė Italijos spauda. Viešbučio vadovybė patvirtino, jog S.Medvedeva užsisakė visą viešbutį, kad “ten nebūtų jokių pašalinių asmenų”. Taigi tol, kol S.Medvedeva mėgavosi prabanga, daugelis viešbučio kambarių buvo tušti.

Žurnalistai ir internetiniai blogeriai paskaičiavo, kad viena naktis visai S.Medvedevos delegacijai kaštuoja ne mažiau 12 tūkst. eurų. Žinoma, galėjo būti kai kurių nuolaidų. Tada kainos būtų buvusios mažesnės. Tačiau žurnalistai apie nuolaidas nueinančiojo Rusijos Federacijos prezidento žmonai nieko negirdėjo. Matyt, S.Medvedeva neprašė jokių nuoladų. Prašymą dėl nuoladų galbūt laikė žeminančiu dalyku, esą Rusijos prezidento žmona ir nuolaidos – du nesuderinami dalykai.

Rusijos prezidento administracija pranešė, kad visas savo atostogų išlaidas prezidentienė apmokėjo asmeniškai. Suprask, jos poilsis Rusijos mokesčių mokėtojams nekainavo nė cento. Tačiau šia versija, pasak žurnalistės J.Smirnovos, sunku patikėti. Tereikia pažvelgti į S.Medvedevos finansines deklaracijas, kokius turtus ji valdo, ir bus aišku, kad toks prabangus viešbutis jai – ne pagal kišenę. Po to, kai 1995-aisiais gimė sūnus, S.Medvedeva nutraukė savo profesinę veiklą. 2010-aisiais metais S.Medvedeva neuždirbo nė vieno rublio. Visos trys jos bankų sąskaitos – tuštutėlės.

Žurnalistė J.Smirnova daro prielaidą, kad prabangias atostogas savo žmonai kovo 8-osios proga galbūt padovanojo vyras – prezidento kadenciją baigiantis D.Medvedevas. Bet ir D.Medvedevui tokios išlaidos – per daug sunki našta. Juk D.Medvedevas oficialiai per metus uždirba vos 85 tūkst. eurų.

Žurnalistė J.Smirnova stebisi, kodėl Rusijos Generalinė prokuratūra nesusidomėjo šia akivaizdžia finansine afera. Žurnalistė spėja, jog Rusijos Federacijos prokurorai pripratę narplioti visai kitokio pobūdžio korupcijos atvejus. Todėl atlaidžiai žiūri ir į nueinančiojo prezidento D.Medvedevo šeimos finansinę veiklą.

Nuotraukoje: kadenciją baigiantis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir jo žmona Svetlana Medvedeva.

Parengta pagal Die Welt publikacijas

2012.03.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.