Birželio sukilimo minėjimo mitingas – Lukiškių aikštėje


Birželio sukilimas 1941-aisiais

Sukilti dėl Lietuvos valstybės – teisė, pareiga ir garbė!
 
1941 m. Birželio sukilimas savo didingumu ir reikšme prilygsta 1918 m. vasario 16-ajai ir 1990 m. kovo 11-ajai. Jis buvo trečias lietuvių tautos mėginimas XX a. išsikovoti savo nepriklausomą valstybę. Lietuvių tauta, kaip ir visos tautos, turėjo neatimamą ir besąlyginę teisę sukilti ir ginti savo valstybę ir savo laisvę. Birželio sukilimas buvo garbinga ir teisinga tokios kovos forma.
 
Sovietinių okupantų pradėtas Sukilimo menkinimas ir juodinimas nesibaigia ir šiomis dienomis. Lietuvos valdžia užsimojo ištrinti jį iš Tautos atminties, kas reiškia tik viena – siekiama ištrinti ir pačią Lietuvos valstybingumo idėją. Oficialiu valstybiniu lygmeniu minėti Sukilimo 80-ečio jubiliejų uždrausta!
Birželio sukilimas išsklaidė Kremliaus propagandos mitą, kad lietuvių darbininkai ir smulkieji ūkininkai „mylėjo sovietų valdžią“. LAF kovotojai, jauni Kauno darbininkai, veda suimtą Raudonosios armijos komisarą.
 
Tačiau paminėkime sukilimą mes patys – kaip laisva ir ori Tauta įveikime mums skiepijamą savo praeities baimę, nebesitaikstykime su mūsų laisvės kovų istorijos klastojimu, menkinimu ir tautos žeminimu. Ateikime ir išreiškime amžiną padėką už Tėvynę kovojusiems ir kritusiems didvyriams!
 
Kviečiame birželio 22 dieną į Lukiškių aikštę:
 
12:00 – 20:00 Lukiškių aikštėje
Sukilimo archyvinių nuotraukų paroda Lukiškių aikštėje. Parodos rengėjai Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos nariai Gintautas Šeimyniškis ir dailininkas Gediminas Ruzgys
 
16:00 – 18:00 Lukiškių aikštėje
Sukilime žuvusiųjų pagerbimas. Iškilmingas žuvusiųjų pavardžių skaitymas.
 
18:00 – 20:00 Lukiškių aikštėje
SUKILIMO PAMINĖJIMO MITINGAS
 
Organizatoriai:
Nacionalinis susivienijimas
Lietuvos laisvės kovos sąjūdis
Jaunimo sambūris „Pro Patria“
NOKT (Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus koordinacinė taryba)
Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga
 
2021.06.22; 05:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.