Borisas Johnsonas neigia kaltinimus dėl piktnaudžiavimo valdžia


Borisas Johnsonas. EPA-ELTA nuotr.
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį paneigė kaltinimus, kad, eidamas Londono mero pareigas, piktnaudžiavo savo posto privalumais – prieš savaitę buvo paviešinta informacija, kad policijos skundų įstaiga tiria jo ryšius su viena JAV verslininke.
 
„Didžiuojuosi viskuo, ką nuveikiau būdamas Londono meru“, – sekmadienį per transliuotojo BBC laidą „The Andy Marr Show“ kalbėjo B. Johnsonas.
 
Londono pareigūnai prieš savaitę paskelbė, kad yra pradėtas tyrimas dėl B. Johnsono ryšių su JAV verslininke Jennifer Arcuri 2008-2016 metais. Kaip įtariama, J. Arcuri iš Londono mero sulaukdavo tokių palankių sąlygų, kaip finansinė parama. B. Johnsonas teigia, kad viskas buvo atlikta „laikantis taisyklių“, J. Arcuri mestus kaltinimus taip pat neigia.
 
Didžiojo Londono valdžia (GLA) teigė, kad Nepriklausomas policijos tyrimų biuras (IOPC) šiuo metu atlieka tyrimą dėl buvusio mero veiksmų. Pasak Londono pareigūnų, B. Johnsonas su J. Arcuri palaikė draugystę ir jai „buvo leista dalyvauti prekybos misijose bei gauti finansinę paramą“ – GLA teigia, kad B. Johnsonas greičiausiai įvykdė nusikaltimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 00:30
print