Brazilijos valdžia dėl miško gaisrų Amazonijoje sudarė krizės štabą


 

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras davė nurodymą sudaryti krizės štabą dėl miško gaisrų Amazonijos regione. Kaip pranešė televizijos kanalas „Record TV“, atitinkamas sprendimas buvo priimtas per skubų pasitarimą pas valstybės vadovą ketvirtadienio vakarą.
 
Susitikime dalyvavo gynybos, valstybės saugumo, užsienio reikalų, aplinkos apsaugos ministrai, taip pat prezidento administracijos nariai. J. Bolsonaras įpareigojo visas ministerijas savo kompetencijų ribose pateikti pasiūlymus, kaip sureguliuoti krizinę situaciją su „nacionaliniu turtu“. Manoma, kad artimiausias išplėstinės sudėties krizės štabo posėdis įvyks penktadienį.
 
Naujausiais Brazilijos nacionalinio kosminių tyrimų instituto (INPE) duomenimis, nuo sausio iki rugpjūčio gaisrai sunaikino daugiau kaip 1,8 milijono hektarų Amazonijos miškų, esančių didžiausios Pietų Amerikos šalies teritorijoje. Didžiausią žalą Amazonija patyrė kovo mėnesį, kai išdegė daugiau kaip pusė milijono hektarų jos teritorijos. Palydovų užfiksuotų gaisro židinių skaičius šalyje palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu padidėjo 85 procentais, rugpjūčio 23 d. duomenimis, nuo šių metų pradžios jis jau viršijo 76 tūkstančius.
 
Plintant gaisrams Brazilijos visuomenė vis griežčiau kritikuoja prezidentą ir vyriausybę dėl nepakankamo dėmesio aplinkos apsaugai. Ketvirtadienį J. Bolsonaras pareiškė, kad valdžia neturi išteklių kovai su gaisrais Amazonijoje.
 
Savo pagalbą Brazilijai jau pasiūlė Argentina, Čilė, Ekvadoras, Kolumbija ir Venesuela. Susirūpinimą dėl gaisrų išsakė JT generalinis sekretorius  Antonio Guterresas, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad “ši nepaprastoji situacija“ turi būti apsvarstyta Didžiojo septyneto viršūnių susitikime Bjarice.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.23; 00:30
 
 
 
print