Britai svarsto įvesti sankcijas rusų kanalams „NTV Mir Baltic“ ir „NTV Mir Lithuania“


Jungtinės Karalystės (JK) žiniasklaidos reguliuotojas „Ofcom“ svarsto įvesti sankcijas televizijos kanalų „NTV Mir Baltic“ ir „NTV Mir Lithuania“ transliavimo licenciją turinčiai bendrovei „Baltic Media Alliance Ltd“ (BMAL) dėl šališkumo nušviečiant Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimą.

„Tai yra jau šeštas kartas nuo 2014 m. lapkričio, kai licencijos turėtojas pažeidė šališkumo taisykles kanaluose „NTV Mir Lithuania“ ir „NTV Mir Baltic“. 2017 m. sausį mes susitikome su BMAL atstovais ir aptarėme atitikties šališkumo taisyklėms procesus, o BMAL patikino „Ofcom“ žinanti apie šališkumą reglamentuojančias taisykles“, – rašoma „Ofcom“ pranešime.

„Todėl esame sunerimę, kad, praėjus vos metams, 2018 m. balandį, įmonė vėl pažeidė taisykles. „Ofcom“ tokį taisyklių nesilaikymą laiko rimtu pažeidimu. Taigi, institucija svarsto įvesti sankcijas licencijos turėtojui“, – priduria „Ofcom“.

„Ofcom“ teigimu, praeitų metų balandžio 3 d. laidoje „Segodnia“ („Šiandien“), kurioje buvo aptariamas S. Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimas, aptikta šališkumo taisyklių pažeidimų.

Po incidento Solsberyje, kur pernai kovą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ buvo apnuodyti Skripaliai, „Ofcom“ dėl Kremliaus ruporo RT transliacijų apie šį įvykį pradėjo iš viso 10 tyrimų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.12; 08:00

print