Britai verčia atsisakyti aiškinimosi, kodėl nunuodytas Aleksandras Litvinenka?


Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko „beveik visiškai prarado pasitikėjimą“ vyro mirties aplinkybių tyrimu ir atsisakys dalyvauti procese, jeigu tyrimas nebus pakeistas viešu nagrinėjimu, rašo "The Independent".

Marinos Litvinenko, kurios vyras buvo nunuodytas radioaktyviuoju poloniu Londone 2006-aisiais metais, advokatai preliminariuose klausymuose Aukštajame teisme Londone pareiškė, jog Didžiosios Britanijos vyriausybė vykdo kampaniją, kad „priverstų“ našlę atsisakyti bandymų nustatyti, kodėl buvo nužudytas jos vyras. 

M.Litvinenkos advokatai apkaltino Didžiosios Britanijos vyriausybę bandymu sutrukdyti išsiaiškinti tiesą apie atsitikimą: „Jos Didenybės vyriausybės pozicija tokia, kad teisingumo įvykdymui šalyje geriau atlikti tokį tyrimą, kuris negali nustatyti tiesos“, – pareiškė advokatas Benas Emmersonas.

Koroneris seras Robertas Ouenas neseniai pateikė užklausimą apie tyrimo pakeitimą viešu nagrinėjimu, kuriame galima būtų išklausyti slaptus liudijimus – taip pat ir apie tai, ar žmogžudystė buvo užsakyta Rusijos valstybės. Vidaus reikalų ministerijos teisininkai leido suprasti, kad jo užklausimas svarstomas vyriausybėje „labai aukštu lygiu“, praneša korespondentas Cahalis Milmas.

Nuotraukoje: Londone nužudyto Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko.

Šaltinis: "The Independent"

2013.06.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *