Britanijos specialiosios tarnybos šnipinėjo Wikileaks tinklalapio lankytojus


Didžiosios Britanijos Vyriausybinio ryšio centras GCGQ tikslingai šnipinėjo Wikileaks tinklalapio lankytojus, praneša Vokietijos laikraštis Süddeutsche Zeitung, remdamasis dar vienu informatoriaus Edvardo Snoudeno dokumentu, paskalbtu The Intercept svetainėje.

Kaip sakoma publikacijoje, sekama buvo naudojantis specialia programa Piwik, kuri laisvai prieinama ir leidžia realiu laiku sekti interneto vartotojus, apsilankančius vienoje ar kitoje svetainėje, taip pat ir IP adresus, vartotojo buvimo vietą ir kokius raktinius žodžius jis įveda prieš patekdamas į svetainę.

Kaip taisyklė, svetainių populiarumo vertinimo programa naudojasi jų savininkai, bet GCHQ bendradarbiai naudojo ją rinkti duomenims apie žmones, lankančius pašalines svetaines. Programa, kaip sakoma toliau, Britanijos specialiosiose tarnybose buvo užkoduota pavadinimu Anticrisis Girl.

Įvairiomis programomis, tokiomis kaip XKeyscore, analitikai pagal IP adresus ir kitokią informaciją gali nustatyti interneto vartotojo asmenybę, priduria Süddeutsche Zeitung, tačiau kol kas nežinoma, ar Wikileaks skaitytojai buvo sekami slaptos operacijos rėmuose, ar grynai demonstraciniais tikslais.

Šaltinis: Süddeutsche Zeitung

2014.02.22; 06:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *