Britų žurnalistės Džil Dando nužudymo aplinkybės neatskleistos iki šiol


Didžiosios Britanijos žurnalistė Džil Dando buvo nužudyta 1999 metų balandžio mėnesį prie savo namų Londone.

Televizijos žvaigždė, garsėjusi ne tik savo profesionalumu, bet ir grožiu, buvo nušauta.

Žudikas taikėsi jai į galvą. Tebuvo paleistas vienas taiklus šūvis.

Ši akivaizdžiai užsakyta žmogžudystė tuo metu sukrėtė ne tik Didžiosios Britanijos visuomenę. Žinia apie televizijos įžymybės mirtį apskriejo visą pasaulį.

Mat žurnalistė buvo labai populiari ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Amerikoje. Tuoj po įvykio imta svarstyti, kam ir kodėl prireikė žurnalistės mirties. 

Pirmiausiai pradėta narplioti versiją, ar ši žmogžudystė neturi politinio ir finansinio pamato. Tačiau Dž.Dando tarsi ir neturėjo nei priešų, nei skolų, nei blogų įpročių. Todėl ilgainiui imta ieškoti visai kitų priežasčių: pavydo ar konkurencijos. Tikrieji žmogžudystės motyvai ėmė ryškėti, kai įsikišo Izraelio slaptosios tarnybos.

Šiuo metu pateikiama pagrindinė versija, jog Džil Dando buvo nužudyta Rusijos mafijos užsakymu. Izraelio “Mossad” agentams net žinoma to mafijos lyderio, kuris liepė nušauti žurnalistę, pavardė. Užsakovo pavardę Didžiosios Britanijos policijai perdavė būtent Izraelio slaptoji tarnyba “Mossad”. Tuometinis “Mossad” aukšto rango karininkas Amiramas Levinas žmogžudystės užsakovo pavardę asmeniškai perdavė Didžiosios Britanijos slaptųjų tarnybų vadovybei. Omenyje turima MI 6.

Kuo neįtiko Rusijos mafijai Didžiosios Britanijos žurnalistė? Šiandien “Mossad” įsitikinęs, jog Dž.Dando nužudyta vien keršto sumetimais, kadangi atsisakė turėti intymių santykių su vienu iš Rusijos mafijos lyderių. Konfliktas kilo Kipro saloje, kai žurnalistė šioje turistų rojumi pramintoje saloje filmavo keletą epizodų savo autorinei laidai. Pasak “Mossad” karininko A.Levino, mirties nuosprendį Dž.Dando pasirašė būtent tuo metu, kai viešai atstūmė Rusijos mafijos bosą. Rusijos gangsteris pasijuto asmeniškai įžeistas viso Kipro akivaizdoje. Tokio pažeminimo jis neva negalėjo ištverti, nes buvo “įpratęs gauti viską, ko tik užsigeidžia širdis”.

“Mossad” versija šiandien tokia: “Tas mafijos lyderis toks galingas, įtakingas ir turtingas, kad pajėgus pašalinti bet ką, kas tik netenkina jo užgaidų ar sumanymų”. Deja, Rusijos mafijos vadeivos, įtariamo užsakius žurnalistės nužudymą, pavardė iki šiol neatskleista, o jis pats – nesuimtas. Jam net nepateikti įtarimai. Kodėl įtariamasis neperesekiojamas teisinėmis priemonėmis, “Mossad” nekomentuoja.

Nuotraukoje: 1999-ųjų balandžio mėnesį nužudyta garsioji britų žurnalistė Džil Dando.

2014.07.30; 11:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *