Bulgarija: pėdsakai veda prie IRSK vadovo Europoje


Viena iš versijų tiriant sprogimą Bulgarijoje Burgaso kurorte – kad su teroro aktu susijęs Al-Kuds, Irano Islamo Revoliucijos Sargybinių Korpuso (IRSK) elitinis padalinys, rašo Guido Olimpio straipsnyje, išspausdintame laikraštyje “Corriere della Sera”.

„Kol kas tai tik viena iš hipotezių, – patikslina leidinys. – Kai kurių slaptų operacijų koordinatorius Europoje galėjo būti Chasanas Boromondas, Islamo Revoliucijos Sargybinių Korpuso struktūros, vykdančios teroro ir kitokią neteisėtą veiklą, Al-Kuds padalinio karininkas.

Ch.Boromondui, matyt, buvo pavesta atkeršyti už Irano mokslininkų nužudymą įvykdant teroro aktus prieš Izraelio objektus, ir grandim šioje grandinėje tapo teroro aktas Burgase, Bulgarijoje.

Neatmetama galimybė, kad į šio plano realizavimą įtraukti Libano judėjimo Hezbollah kovotojai“, – rašo leidinys.

Pentagono atstovas pareiškė, jog teroro akto Burgase įvykdymo būdas kelia mintis, kad su tuo susijusi Hezbollah, nors tvirto įsitikinimo nėra. Šiuo metu tyrėjai bando išsiaiškinti teroristo asmenybę, ieško galimų bendrininkų, pirmiausia bombos gamintojo. Yra prielaidų, kad bomba galėjo būti atgabenta jūra, pavyzdžiui žvejybos kateriu. Visus tuos aspektus narplioja daugybė specialistų, Bulgarijos, Amerikos specialiosios tarnybos ir Mossad, – rašo Olimpio.

Šaltinis: Corriere della Sera.

Nuotraukoje: Izraelio slaptoji tarnyba, kuri labiausiai suinteresuota išsiaiškinti, kas gi surengė teroro aktą Bulgarijos Burgaso kurorte.

2012.07.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.