Bulgarijos ginklų gamykloje dėl dingusių duomenų sulaikyti du lietuviai ir rusas


Automatai. Slaptai.lt nuotr.

Bulgarijos vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad du lietuviai ir rusas, visi – didžiausios šalies ginklų ir šaudmenų gamyklos darbuotojai, sulaikyti dėl įtarimų, kad pavogė slaptų duomenų ir produktų.
 
Šio mėnesio pradžioje policija pradėjo operaciją, kai centriniame Kazanlako mieste esanti „Arsenal“ gamykla pateikė skundą dėl trūkstamų produktų ir dokumentų. Dingusiuose dokumentuose buvo „informacija, itin jautri bendrovei ir dominanti Bulgarijos bei užsienio konkurentus“, nurodė ministerija.
 
Per tyrimą buvo nustatyta, kad trys užsieniečiai darbuotojai, gamykloje dirbę su inovatyviomis technologijomis, negrįžo į darbą po nemokamų atostogų rugsėjo 17 dieną. Jie buvo išvykę į užsienį, bet paskui grįžo į Bulgariją ir apsilankė Kazanlake spalio 2 d. – viena diena anksčiau nei gamykla pasigedo dingusių duomenų, pranešė ministerija.
 
Du vyrai – 24 metų lietuvis ir 60 metų rusas – bei 59 metų lietuvė buvo sulaikyti, kai trečiadienį mėgino išvykti iš Bulgarijos per pietvakarinį Kulatos pasienio punktą prie Graikijos sienos. Jų automobiliuose policija rado dokumentus ir daiktus, kurie, jos manymu, gali būti susiję su tyrimu. Visi trys buvo suimti ir ketvirtadienį atvežti apklausai į Kazanlaką.
 
„Arsenal“ yra seniausia ir didžiausia Bulgarijos ginklų ir šaudmenų gamykla, vienintelė licencijuota Rusijos Kalašnikovo šautuvų gamintoja už Sovietų Sąjungos ribų šaltojo karo laikais. Po komunizmo žlugimo Sofija ir Maskva nuolat ginčijosi dėl licencijos, Maskva ne kartą kaltino Bulgariją garsiojo AK-47 klastojimu.
 
2011 m. „Arsenal“ gamykla buvo visiškai privatizuota ir vis dar gamina platų šautuvų, sunkiųjų ir lengvųjų kulkosvaidžių bei šaudmenų asortimentą.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.10.08; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *