Bulgarijos nacionalistai myli Rusiją


Bulgarijos nacionalistų partija „Ataka“ sieks paleisti vyriausybę, jei Sofija pritars naujam Vakarų sankcijų turui prieš Rusiją, pareiškė agentūros „Reuters“ korespondentams jos lyderis Volenas Siderovas.

Koalicinės Plameno Orešarskio vyriausybės paleidimas gali įstumti šalį į politinį nestabilumą, sakoma straipsnyje.

Pernai gatvių protestai jau nuvertė vieną vyriausybę ir vos nenušalino ją pakeitusio ministrų kabineto.

Ypač netvirtos pozicijos Bulgarijos vadovybė laikosi Ukrainos krizės atžvilgiu. Viena vertus, Sofija pasisako už suartėjimą su kitomis ES šalimis, kita vertus – ji praktiškai yra visiškai priklausoma nuo Rusijos energijos, daugelis bulgarų jaučia gilų prieraišumą Juodosios jūros atskirtai Rusijai, sakoma straipsnyje.

„Jeigu veikianti Bulgarijos vyriausybė pritars (griežtesnėms sankcijoms), aš pereisiu į ryžtingą opoziciją ir sieksiu jos nuvertimo“, – pareiškė „Atakos“ pirmininkas Siderovas.

Valdančioji Socialistų partija rizikuoja ne tik netekti „Atakos“ paramos, bet ir užpykdyti elektoratą rinkimų į Europos Parlamentą išvakarėse.

Anot praėjusią savaitę „Gallup“ agentūros atliktos apklausos, šalies gyventojai susiskaldė: 30 proc. pritaria Ukrainos stojimui į ES, 27 proc. – už jos suartėjimą su Rusija. Esant tokiai padėčiai vyriausybė siunčia mišrius signalus: Bulgarija neprieštaravo pirmajam sankcijų turui ir dukart dalyvavo bendrose su JAV karinėse jūrų pratybose Juodojoje jūroje. Šalies ministras pirmininkas pareiškė, kad Bulgarija nepritars naujoms sankcijoms, bet ir vetuoti ji nesirengia, perduoda korespondentai.

„Bulgarija turi pasinaudoti veto teise, – mano Siderovas. – Ji tam turi teisę, ir tada Europos Sąjunga negalės vetuoti“.

„Tyliai, neoficialiai Vokietijos ir Prancūzijos atstovai pasakys: „Šaunuoliai, kad jūs mus išgelbėjote“, nes jų prekių apyvarta su Rusija siekia dešimtis milijardų eurų“, – cituoja Siderovą „Reuters“.

Šaltinis: Reuters

2014.04.08; 05:16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.