Bulgarijos parlamentas nesugeba išsirinkti pirmininko


Bulgarijos Prezidento rūmai

Sofija, balandžio 12 d. (dpa-ELTA). Dėl atsinaujinusių politinių ginčų Bulgarijoje naujai išrinktas parlamentas, praėjus mažiau nei dviem savaitėms po rinkimų, negali pradėti darbo.
 
Bulgarijos Nacionalinė asamblėja per trečiadienį vykusį steigiamąjį posėdį neišrinko pirmininko, nes nė vienam iš dviejų kandidatų nepavyko surinkti reikiamos daugumos.
 
Parlamentas negali pradėti darbo be išrinkto pirmininko ir parlamentinių frakcijų. Tokia aklavietė taip pat reiškia, kad prezidentas Rumenas Radevas negali nė vienai partijai suteikti įgaliojimų bandyti suformuoti naują vyriausybę.
 
Šiuo metu parlamente atstovaujamos šešios viena kitai oponuojančios politinės grupuotės.
 
Politinė aklavietė Bulgarijoje lėmė tai, kad šalis neturi stabilios vyriausybės ar patvarios koalicijos parlamente. Šį mėnesį vykę rinkimai buvo jau penktieji per pastaruosius dvejus metus šalies parlamento rinkimai.
 
Naujausi rinkimų rezultatai parodė, kad centro dešiniųjų Piliečių už Bulgarijos europinę plėtrą (GERB) ir Demokratinių jėgų sąjungos (SDS) aljansas, vadovaujamas buvusio ministro pirmininko Boiko Borisovo, gavo 26 proc. balsų.
 
Liberalų ir konservatorių aljansas, sudarytas iš partijos „Tęsiame permainas“ (PP) ir „Demokratinės Bulgarijos“ (DB), kurio priešakyje – buvęs premjeras Kirilas Petkovas, liko antras su 24 proc. balsų.
 
Tačiau K. Petkovas jau atmetė šių dviejų aljansų galimybę sudaryti koalicinę vyriausybę, sakydamas, kad B. Borisovo vadovaujamas blokas laikosi „kitokių vertybių“. Aljanso šalininkai J. Borisovą ir jo partiją GERB laiko korumpuotais.
 
Parlamento pirmininko rinkimai buvo atidėti iki ketvirtadienio. Partijos taip pat nesutarė dėl netikėto antroje vietoje esančio PP-DB bloko pasiūlymo dalytis pirmininko postą tarp dviejų pirmaujančių stovyklų dviejų mėnesių rotacijos principu.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2023.04.13; 06:24
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *