Bus amnestuota, bet reabilitacijos nesulauks


Dauguma apklaustų Ukrainos ekspertų įsitikinę, kad ES ir Ukrainos asociacijos susitarimas bus pasirašytas lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiančiame ES Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikime.

Tarp priežasčių, kurios sutrukdytų Ukrainai pasirašyti šį susitarimą ekspertai mini ES iškeltų sąlygų neįvykdymą, Rusijos pasipriešinimą, nenumatytus atvejus, galimas provokacijas, kai kurių ES valstybių pasipriešinimą. Ekspertai neabejoja, kad ES ir Ukrainos asociacijos susitarimo pasirašymas priklausys ir nuo buvusios premjerės Julijos Tymošenko klausimo.

Greičiausiai iki Vilniaus susitikimo J. Tymošenko bus amnestuota, bet nereabilituota. Iš viso buvo apklausti 32 Ukrainos ekspertai.

Europos Parlamento ryšių su Ukraina delegacijos vadovas Pavelas Kovalis interviu naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė, kad ES politiniuose sluoksniuose auga nusivylimas tuo, kad nėra pažangos sprendžiant buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko likimą, ir susirūpinimas, kad būtent dėl šios priežasties Asociacijos susitarimas nebus pasirašytas.

„Vėliausiai sprendimas turi būti priimtas spalio 21 d. 6 val. ryto (ES Tarybos posėdžio, kuriame tikimasi sulaukti ES sprendimo dėl Asociacijos susitarimo pasirašymo, data). Jeigu tai neįvyks, sprendimas nebus priimtas“, – įspėjo Europos politikas.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius žurnalistams Niujorke pareiškė, kad J. Tymošenko klausimas bus nagrinėjamas spalio 21 d., atsižvelgiant į Coxo-Kwasniewskio misijos darbo rezultatus. „Šiandien turime bendrą požiūrį daugeliu klausimų, tačiau koks jis bus – taps aišku tada, kai bus suvedami šios misijos rezultatai“, – teigė V. Janukovyčius.

Europos Parlamentas įsteigė komisiją, kuriai vadovauja buvęs Europos Parlamento pirmininkas Patas Coxas ir buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis. Jie turės parengti pranešimą apie reformų procesą Ukrainoje.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Leonidas Kožara interviu Forbes.ua pažymėjo, kad Ukrainos URM nesidera su Vokietija dėl J. Tymošenko gydymo užsienyje galimybės. 

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

Informacijos šaltinis – INTERFAX, REUTERS.

2013.10.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *