Bus gabenama JAV karių pratyboms Lietuvoje naudojama technika


Pasibaigus aktyviam karinių pratybų ciklui, šiomis savaitėmis Lietuvos sausumos keliais į Mumaičius Lietuvoje pratybose su mūsų  kariais dalyvaujantys rotacinių Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų kariai gabens savo karinę techniką ir įrangą.

JAV kariai iš Lietuvos kariuomenės poligonų gabens įvairios paskirties karinę techniką ir įrangą, tarp jų ir tankus „Abrams”, pėstininkų kovos mašinas „Bradley”. Iš viso gruodį į Mumaičius bus atgabenta apie 50 vienetų technikos.

JAV karių technika ir įranga, kuri skirta pratyboms regione stiprinti ( angl. European Activity Set) , bus laikoma Mumaičiuose, Lietuvos kariuomenei priklausiančioje teritorijoje, kuri yra pusiaukelėje tarp Šiaulių ir Radviliškio. Vėliau JAV ketina atgabenti daugiau karinės technikos ir įrangos, kurios bus apie 200 vienetų, su kuria galės treniruotis iki kuopos dydžio vienetas.

Priėmus sprendimą JAV kariuomenės techniką laikyti Mumaičiuose buvo atlikti infrastruktūros paruošimo darbai: atnaujinti angarai, kuriuose bus laikoma sąjungininkų technika, sustiprinta teritorijos apsauga.

Ateityje Mumaičiuose numatoma atnaujinti kelius ir esančias technikos remonto dirbtuves, įrengti naujas aikšteles, skirtas plovyklai, kuro užpylimui bei amunicijos laikymui, o taip pat pastatyti kitą technikos laikymui reikalingą infrastruktūrą.

Sunkioji JAV kariuomenės technikos Šiaulių rajone bus laikoma iki pavasario, kai vėl prasidės didesnės bendros JAV ir Lietuvos karių lauko pratybos.

Ruošiantis sąjungininkų technikos nuolatiniam laikymui Lietuvoje, JAV buvo pasiūlytos kelios alternatyvos. Mumaičiai buvo pasirinkti dėl patogaus susisiekimo su Karinių oro pajėgų Aviacijos baze, šalia einančios geležinkelio linijos, išvystyto sausumos kelių tinklo ir infrastruktūros atitikimo JAV reikalavimams.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atantic Resolve“). Šia operacija JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. Į pratybas JAV kariai atsigabena ir savo techniką.

Informacijos šaltinis – kam.lt

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.12.02; 16:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *