Bus įvertinta, ar tyrimas verslininko atžvilgiu buvo nutrauktas pagrįstai


Atliekant rezonansinį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kuriame įtarimai pareikšti vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovui G. V. bei verslininkui A. Z., Generalinėje prokuratūroje taip pat bus įvertinta ir tai, ar ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas įtarus sunkius su ES paramos įsisavinimu susijusius  finansinius nusikaltimus, šių metų sausio 26 d. vieno įtariamojo atžvilgiu buvo nutrauktas pagrįstai ir teisėtai.

Kaip jau buvo pranešta, šiuo metu turimi duomenys leidžia įtarti, kad šio ikiteisminio tyrimo eigą buvo siekiama paveikti už kyšį, todėl bus vertinama, ar šis ikiteisminis tyrimas įtariamojo V. J. atžvilgiu buvo nutrauktas dėl daryto poveikio, ar dėl to, kad iš tiesų nebuvo nustatyta nusikaltimo požymių.  

Pažymėtina, kad kitas įtariamasis šiame ikiteisminiame tyrime savo kaltę pripažino ir šių metų vasario 1 d. teisėjo patvirtintu prokuroro nutarimu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą nustačius vienerių metų laidavimo terminą.

2014 m. balandžio mėn. pradėtą ikiteisminį tyrimą, įtarus, kad atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovei įsisavinant gautą ES paramą buvo padaryti sunkūs finansiniai nusikaltimai, atliko Finansinių tyrimų tarnybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo ir minėtus nutarimus priėmė Generalinės  prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2016.03.05; 08:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.