Butai Sočyje – slaptųjų tarnybų agentams


„Atsakymas į klausimą, kas bus su olimpine infrastruktūra Sočyje, įgyja vis pikantiškesnes formas“, – rašo Die Presse. Laikraščio duomenimis, gyvenamojo fondo apartamentų, kuriuose per Olimpiadą buvo įsikūrę sportininkai ir valdininkai, pardavimas jau startavo, rašo Eduardas Štaineris.

Pasak jo, „pikantiška“ tai, kad dalis butų atiteks „Rusijos specialiųjų tarnybų ir armijos bendradarbiams“.

O nusipirkti juos, kai kuriais duomenimis, gali tik žmonės, įtraukti į slaptus, uždarus sąrašus.

„Konkrečiai, kalbama apie olimpinį kaimą, kurį austrų firma „Strabag“ pastatė savo stambaus akcininko iš Rusijos Olego Deripaskos užsakymu, – sakoma straipsnyje. – Jame per 3 tūkst. butų, kurių bendras plotas 280 tūkstančių kvadratinių metrų. Kontrakto suma siekė apie 23 mlrd. rublių (beveik 500 mln. eurų), iš kurių „Strabag“‘ui teko 14 mlrd. rublių“.

Apie tai, kad esama specialių sąrašų, papasakojo Andrejus Elinsonas, Deripaskai priklausančio holdingo „Bazovyj element“ generalinio direktoriaus pavaduotojas. „Bazovyj element“ spaudos tarnyba patvirtino, kad pirmasis išpardavimo turas vykdomas pagal uždarus sąrašus.

Iš pokalbio su dviem statytojo menedžeriais, kurie paprašė neminėti jų pavardžių, Die Presse sužinojo, kad derybos dėl butų įsigijimo vedamos ne tik su „Lukoil“ ir „Gazprom“, bet ir su armijos bei specialiųjų tarnybų atstovais.

„Naujoji dvarininkija“, kaip pavadino tą kontingentą portalo Agentura.ru vyriausiasis redaktorius ir ekspertas Rusijos specialiųjų tarnybų klausimais Andrejus Soldatovas, turi pagrindo domėtis Sočio kurortais – ir ne vien todėl, kad valdininkams uždraudė turėti turto užsienyje.

Vladimiras Putinas „sugriežtino taisykles, pagal kurias specialiųjų tarnybų bendradarbiai negali išvažiuoti iš šalies, negavę specialaus leidimo“, sakoma straipsnyje. Kaip paaiškino Soldatovas, „specialiųjų tarnybų darbuotojai ir anksčiau turėdavo gauti leidimą kelionėms į užsienį. Bet jį gauti būdavo paprasčiau. O šiandien jų paprasčiausiai niekam neišduoda“.

Šaltinis: Die Presse

2014.04.08; 05:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.