Buvęs Boriso Berezovskio apsaugos vadovas keičia nuomonę


Borisas Berezovskis buvo nužudytas savo vonios kambaryje, nes ketino perduoti Vladimirui Putinui žinių apie prieš jį rengiamą suokalbį, dalyvaujant stambiausiems oligarchams. Taip rašo The Daily Mail.

„Išguitą rusų oligarchą nužudė Vakarų slaptosios tarnybos, susijusios su planu nuversti Kremliaus lyderį. Tai Berezovskio buvusio ilgalaikio apsaugos vadovo Sergejaus Sokolovo versija. Pastarasis ginčija Didžiosios Britanijos policijos versiją, pagal kurią 67 metų buvęs milijardierius nusižudė Berkšyre 2013 metų kovą“, – praneša straipsnio autorius Vilis Stiuartas.

„Sokolovas, stambios privačios saugumo tarnybos Maskvoje vadovas, pareiškė, jog jo buvęs bosas ketino grįžti į Rusiją ir pradėjo derybas su Putinu, kad jam leistų sugrįžti, nors jis daugelį metų buvo nesutaikomas prezidento kritikas“, – sakoma publikacijoje.

„Aš absoliučiai įsitikinęs, kad Borisas turėjo vaizdo ir garso įrašų, patvirtinančių, jog kai kurie oligarchai pasiūlė jam organizuoti perversmą šalyje, pažadėję, kad jis bus laikomas sąmokslo galva“, – pareiškė Sokolovas.

Pasak Sokolovo, Berezovskis, kuris labai mėgo įrašinėti slaptus pokalbius, savo „lobį“ paslėpė.

„Vakarų slaptosios tarnybos vis dar jo ieško. Borisas nebuvo nuspėjamas žmogus, vertingos informacijos jis tikrai nesaugojo namie po pagalve“, – tvirtina Sokolovas.

„Aš žinojau, kad Berezovskis palaikė glaudžius ryšius su MI6, Mossadu ir CŽV“, – sakė buvęs oligarcho apsaugos vadovas.

Jo nuomone, „Berezovskio nužudymui buvo rengtasi keletą mėnesių. Tai buvo puiki slaptųjų tarnybų operacija“.

„Spręskite patys: Berezovskio namas buvo saugomas ištisą parą, visame name įrengtos slapto vaizdo stebėjimo kameros. Net musė nepastebėta nepraskristų. O jo mirties dieną visi apsaugininkai išgaravo, kažkodėl buvo išjungtos stebėjimo kameros, nors jos buvo įtaisytos kas 100 metrų. Greičiausiai šioje operacijoje dalyvavo net tik MI6, bet ir CŽV. Borisą supo žmonės, užverbuoti tų slaptųjų tarnybų, taip pat ir keletas iš jo apsaugininkų“, – perduoda Sokolovo žodžius laikraštis. 

„Sokolovas vadovavo saugumo tarnybai Atolas ir bendradarbiavo su Berezovskiu 1994–1999 metais“, – patikslina autorius.

„Saugumo specialistas pakeitė nuomonę apie oligarcho mirtį, kurią iš pradžių jis laikė savižudybe“,  – sakoma straipsnyje.

Netrukus po to, kai buvo rastas oligarcho kūnas, Sokolovas pareiškė: „Berezovskiui niekas negrasino, ir niekam jo iš tikrųjų nereikėjo. Jo mirtis buvo gana natūrali. Jis nemėgo sporto, nesirūpino savo sveikata… Tai toks panašus atvejis, kaip ir Whitney Houston“.

Nuotraukoje: Borisas Berezovskis.

Informacijos šaltinis – The Daily Mail leidinys.

Redakcijos slaptai.lt prierašas.

Kodėl ponas Sokolovas kardinaliai pakeitė nuomonę apie Berezovskio mirties priežastis? Ir dar tokia akivaizdžiai Kremliui naudinga kryptimi? Pats pabūgo Kremliaus keršto?

Nuotraukoje: Borisas Berezovskis.

2015.03.30; 06:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *