Buvęs Egipto prezidentas Mohamedas Morsis palaidotas Kaire


Mohamedas Morsis. EPA-ELTA nuotr.
Egipto pirmasis demokratiškai išrinktas prezidentas Mohamedas Morsis antradienio rytą palaidotas sostinėje Kaire.
 
M. Morsio advokatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad buvęs Egipto vadovas palaidotas rytinėje Kairo dalyje. Laidojimo ceremonijoje dalyvavo politiko šeimos nariai.
 
Buvęs prezidentas pirmadienį vykusio teismo posėdžio metu apalpo ir mirė. Egipto valstybinė televizija skelbė, kad 67 metų M. Morsiui sustojo širdis.
 
Pirmadienį vykusiame teismo posėdyje buvo nagrinėjama šnipinėjimo byla, kurioje M. Morsis buvo pagrindinis įtariamasis.
 
Žmogaus teisių gynimo grupės, kritikavusios M. Morsio kalinimo sąlygas, pareikalavo atlikti nešališką tyrimą dėl M. Morsio mirties. Buvusio prezidento šeima ir aktyvistai nuolat reiškė susirūpinimą dėl M. Morsio sveikatos būklės ir dėl M. Morsio kalinimo vienutėje trukmės.
 
M. Morsio sūnus Abdullah Mohamedas Morsis naujienų agentūrai „Reuters“ pirmadienį sakė, kad Egipto institucijos atmetė šeimos prašymą surengti laidotuves gimtajame M. Morsiui mieste.
 
2012 metais M. Morsis tapo pirmuoju demokratiškai išrinktu Egipto prezidentu. Eksprezidentas per karinį perversmą 2013 metais buvo pašalintas iš valdžios ir nuo to laiko kalinamas. Jis buvo vienas iš kaltinamųjų keliose baudžiamosiose bylose, iškeltose islamistų lyderiams, taip pat ir susijusiose su šnipinėjimu, valstybės išdavimu ir protestuotojų užpuolimu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.19; 09:21
print