Buvęs KGB agentas ketverius metus slapstosi Vankuverio bažnyčioje


Pirmoji Vankuverio liuteronų bažnyčia ketvirtą kartą surengė iškilmingus pietus Bernabio gyventojo ir buvusio KGB agento Michailo Lennikovo garbei, praneša "The Vancouver Sun".

Birželio 2 dieną sukako ketveri metai, kai Michailas Lennikovas pasislėpė bažnyčioje. 2009 metais išėjo įsakas jį deportuoti dėl jo ankstesnės tarnybos KGB, nors, pasak jo, dabar jis nekelia pavojaus Kanados saugumui.

„M.Lennikovas praleido keletą metų, iš esmės, kalėjime. Jam neleidžiama palikti bažnyčios ribų, jis nebuvo iš jos išėjęs, tai yra metų metus nematė saulės šviesos“, – cituoja laikraštis Kanados parlamento deputatą nuo Bernabio Piterį Džulianą.

Prieglobstis bažnyčioje šimtmečiais buvo paskutinė pabėgėlių viltis, bet teisės slėptis šventose vietose nenumato Kanados įstatymai, pažymi leidinys. Pasak Kanados pasienio tarnybų valdybos patarėjo ryšiams su visuomene Feis Sent-Džono, šios struktūros bendradarbiai turi teisę įeiti į bet kokias patalpas, kur gali būti asmuo, vengiantis deportacijos.

„Jeigu toks asmuo nekelia rimto pavojaus visuomenei, Pasienio tarnybų valdyba, kiek įmanoma, stengiasi vesti derybas ir siekti, kad žmogus savo noru paliktų bažnyčią ir pasiduotų Valdybos ar kitų teisėsaugos institucijų bendradarbiams“, – cituoja F.Sent-Džoną straipsnio autorius.

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukoje: Michailas Lennikovas, buvęs KGB karininkas.

Šaltinis: "The Vancouver Sun"

2013.06.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *