Buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas nuteistas sumokėti 75 tūkst. eurų baudą


Buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas sumokės beveik 75 tūkst. eurų baudą už kunigaikštystės valdžios šmeižimą.

Amerikietis tinklaraštininkas Robertas Erindžeris – JAV pilietis, gyvenantis Santa Barbaroje (Kalifornijos valstijoje), ir žinomas taip pat kaip buvęs Monako žvalgybos tarnybos vadovas, turi sumokėti Monako kunigaikščiui Alberui II iš viso 9 tūkstančius eurų už šmeižtą, išplatintą apie jį per internetą.

Tokį nuosprendį paskelbė Paryžiaus Pataisos teismas, praneša ITAR-TASS, remdamasis Prancūzijos teisingumo institucijomis. Pasak teismo nutarimo, R.Erindžeriui „teks sumokėti 3 tūkstančius eurų baudos ir kompensuoti moralinę žalą – 9 tūkstančius eurų“.

Temidės tarnai nusprendė, kad tinklaraštininkas savo puslapiuose internete platino apie Monako kunigaikštį aiškiai neteisingą informaciją. Beje, amerikietis ne kartą kaltino Alberą II, kad jis esąs nelojalus kunigaikštystės kompanijoms, kai vykdomi tenderiai dėl Monako paplūdimio išplėtimo.

Pasak R.Erindžerio, monarchas neva tai sąmoningai kėlė tarnyboje korumpuotą teisėją ir rėmė sukčius rūmuose, imdamas iš jų kyšius.

Be Albero II, nukentėjo dar 6 žmonės, tarp kurių – kunigaikščio advokatas Tjeris Lakostas, Rošė rajono Monake policijos valdybos vadovas, o taip pat rūmų administracijos vadovas.

Teismo nuosprendžiu, jiems R.Erindžeris „privalės išmokėti iš viso 45 tūkstančius eurų kaip moralinės žalos kompensaciją“. Be to, tinklaraštininkui teks sumokėti dar šešias baudas – iš viso 17,8 tūkstančio eurų.

Pataisos teismas taip pat nurodė pašalinti iš amerikiečio tinklaraščio visus šmeižikiškus pasisakymus.

2009 metais R.Erindžeris interviu Prancūzijos žurnalui “Paris Match” pareiškė, kad jis buvo slaptas kunigaikščio Albero II agentas. Jis tvirtino, kad monarcho nurodymu įsteigė Monake slaptą žvalgybos struktūrą “Monaco Intelligence Service”. Ši organizacija, neva tai vykdydama paties kunigaikščio nurodymus, rinko jam kompromituojančią medžiagą apie politikus ir asmenis iš artimiausios monarchui aplinkos.

2010 ir 2011 metais Roberas Erindžeris, kaip buvęs Monako kunigaikščio patarėjas saugumo ir žvalgybos klausimais, skelbė demaskuojančią medžiagą apie aukštus postus užimančius rusus. Jis kaltino Rusijos verslininkus, organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderius, aukštus valdininkus ir net ministrą pirmininką Vladimirą Putiną pinigų plovimu.

Kaip rašė “Novaja gazeta”, kaltinimus V.Putinui Erindžeris grindė informacija, gauta iš Lichtenšteino, Liuksemburgo, Maltos, San Marino ir Monako žvalgybų, susivienijusių į “Columbus Group” asociaciją, o taip pat iš Monako kunigaikštystės Vidaus reikalų departamento kriminalinių tyrimų departamento operatyvinių ataskaitų.

Reuters nuotraukoje: Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene Wittstock.

Šios medžiagos originalas – NEWSru.com

2012.10.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *