Buvęs Prancūzijos premjeras F. Fillonas nuteistas vienerius metus kalėti


Buvęs Prancūzijos premjeras F. Fillonas nuteistas vienerius metus kalėti. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, gegužės 9 d. (AFP-ELTA). Buvęs Prancūzijos premjeras François‘as Fillonas dėl fiktyvaus darbo aferos nuteistas vienerius metus kalėti.
 
Dar treji metai jam skirti lygtinai, pirmadienį apeliaciniame procese paskelbė Paryžiaus teismas. F. Fillono žmona Penelopė nuteista dvejų metų lygtine bausme. Abu jie, be to, turės sumokėti po 375 000 eurų baudą. Pora teismo posėdyje nedalyvavo.
 
Teisėjai neturėjo abejonių, kad F. Fillonas daug metų savo žmoną buvo įdarbinęs padėjėja parlamente, tačiau ji šio darbo nedirbo. Be to, ji buvo pasirašiusi pelningą sutartį kaip vieno pažįstamo verslininko „literatūrinė patarėja“.
 
F. Fillonas ir jo žmona nuteisti dėl valstybės lėšų švaistymo. Kalinimo bausmė buvusiam premjerui gali būti pakeista  į švelnesnę, pavyzdžiui, nurodymą nešioti elektroninę apykoję.
 
Apie fiktyvų F. Fillono žmonos darbą sužinota, kai politikas buvo konservatorių kandidatas į Prancūzijos prezidentus. Tai 2017 metais sukėlė politinį žemės drebėjimą parlamente ir galiausiai atvėrė kelią iki tol gana mažai žinomo Emmanuelio Macrono pergalei.
 
Bausmės dydis yra mažesnis nei reikalavo prokuratūra. Pirmosios instancijos teisme F. Fillonas dėl valstybės lėšų švaistymo buvo nuteistas penkerius metus kalėti, trejus jų – lygtinai.
 
F. Fillonas teisme pabrėžė, kad savo metu įprasta praktika buvo šeimos narius įdarbinti asistentais parlamente.
 
Šias pareigas ėjusi P. Fillon 1998-2013 metais uždirbo iš viso 612 000 eurų grynųjų pajamų. Tačiau, prokuratūros nuomone, ji tik vykdė „politiko žmonos visuomeninį vaidmenį“.
 
F. Fillonas, būdamas senatorius, 2005-2007 metais, be to, įdarbino du iš penkių bendrų vaikų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.10; 07:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.