Buvęs Teksaso kompanijos vadovas prisipažino esąs Rusijos agentas


„Buvęs elektronikos prekių pardavimo kompanijos savininkas ir generalinis direktorius iš Hiustono trečiadienį, prieš dvi savaites iki stojant prieš federacinį teismą Brukline,  prisipažino, kad jis buvo Rusijos agentas ir nelegaliai eksportuodavo iš Teksaso į Rusiją strateginės paskirties mikroelektroniką“, – rašo The Wall Street Journal.

2012 metais paskelbtuose kaltinimuose prokuratūra apkaltino Aleksandrą Fiščenką, kilusį iš Sovietų Sąjungos ir nuo 2003 metų natūralizuotą Amerikos pilietį, kad jis vadovavo tinklui, organizavusiam karinių įrenginių tiekimą į Rusiją iš JAV per jo kompaniją, Arc Electronics Inc., pažymi straipsnio autorė Nikol Hong.

2002–2012 metais Arc Electronics, kaip numanoma, išsiuntė į Rusiją įrenginių už 50 mlrd. dolerių, bet taip ir negavo eksporto licencijos nei iš JAV prekybos ministerijos, nei iš Valstybės departamento, sakoma straipsnyje.

„Pagal prokuratūros kaltinimus, Arc bendradarbiai, kad gautų iš tiekėjų amerikiečių strateginių technologijų mikroelektroniką, tvirtino, jog kompanija yra šviesos filtrų gamintoja, kai tuo tarpu iš tikrųjų ji buvo eksportuotoja ir jokių prekių negamino“, – pabrėžia žurnalistė.

„Prokuratūros duomenimis, Arc slėpė savo veiksmus, persiųsdavo komplektines dalis į Rusiją per tarpininkus Suomijoje, Kanadoje ir Vokietijoje, ir priimdavo apmokėjimus per fiktyvias kompanijas tokiose valstybėse, kaip Belizas“, – perduoda laikraštis.

„Fiščenka yra penktas iš vienuolikos šios bylos kaltinamųjų, prisipažinęs savo kaltę. Po poros savaičių jis turės stoti prieš teismą su trimis kitais savo bendradarbiais iš Arc: Aleksandru Posobilovu, Šavkatu Abdulajevu ir Anastasija Diatlova“, – praneša leidinys.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2015.09.12; 03:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *