Buvusi šnipė Ana Čiapman: iš Rusijos – be meilės


„Retkarčiais aš susiduriu su Ana Čiapman manikiūro salone „Pirštukai“ Potapovo skersgatvyje Maskvos centre. Būtų galima tikėtis, kad rudaplaukė, raudonai išdažytomis lūpomis garsioji rusų šnipė, dėvinti dizainerių drabužius, gana aptempiančius, kad maksimaliai reljefiškai pabrėžtų jos linijas, patrauks į save dėmesį“, – rašo Newsweek ir The Daily Beast korespondentė Ana Nemcova.

Tačiau retai pasitaiko, kad kokia kita klientė atsigręžtų dirstelėti į Čiapman, ir, be to, tiesą sakant, Maskvoje nedaugelis žino, kas ji, pažymi žurnalistė.

Iš tiesų, populiarumas – kaip tik tai, ką televizijos programų „Pasaulio paslaptys su Ana Čiapman“ vedančioji ir REN-TV kanalas mielai padidintų, rašo straipsnio autorė, pažymėdama, kad eks-šnipė atsisakė jai duoti interviu, motyvuodama „pakankamu populiarumo reitingu“. „Tos laidos reitingas Rusijoje apie 0,9 proc“, – sakoma straipsnyje.

Jeigu Vakaruose Čiapman garsėjo kaip „Putino šnipė“ ar „agentas 90-50-90“, tai čia, Maskvoje, 32-jų metų moteris, mergautine pavardė Ana Kuščenko, iš visų jėgų stengiasi būti populiari, rašo Nemcova.

„Antai, kovo mėnesį, kai Rusija aneksavo Krymą, Čiapman pasirodė 40 minučių filmuke YouTube, pavadintame „Anos Čiapman kareiviškas dienoraštis“, kuriame buvo tvirtinama, kad tarnauti Rusijos armijoje – ne toks jau baisus išbandymas, kaip daugelis galvoja“, – pažymi autorė.

„Niekas Rusijoje labai neatkreipė į tai dėmesio, o britų ir amerikiečių bulvariniai leidiniai (tabloidai) pavėluotai aptiko filmuką… šią savaitę ir pabrėžė, kad būtent junginys, su kuriuo Čiapman broliavosi filme, galimas dalykas, dabar pusiau slapta tarnauja Ukrainoje“, – ironizuoja Nemcova.

Olga Byčkova, radijo „Echo Moskvy“ vedančioji, taip paaiškino, kodėl Čiapman asmenybe nelabai domimasi: „Be jos šnipinėjimo patirties, su Čiapman nelabai apie ką būtų galima pasikalbėti, bet apie savo praeitį ji nenori pasakoti“.

„Be to, – sakė Byčkova, – atrodo, Čiapman nėra jokios srities ekspertė“.

Nuotraukoje: Vakaruose demaskuota Rusijos šnipė Ana Čapman.

Šaltinis: The Daily Beast

2014.12.02; 15:57

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.