Čečėnijos “pirmoji ponia” pristatė madingus musulmoniško stiliaus drabužius


Grozne ant pastatų sienų ilgą laiką dominavo milžiniški trijų vyriškių – Achmado Kadyrovo, jo sūnaus Ramzano Kadyrovo ir Vladimiro Putino – portretai.

Taip rašo „The Daily Beast” korespondentė Anna Nemcova.

Bet dabar jų draugijoje apvalaveidžių moterų su chidžabais atvaizdai – tai naujų mados namų Firdaws, kuriuos valdo Ramzano Kadyrovo žmona Medni, reklama.

„Ir Medni, ir jos vyras – tradicinių musulmonų drabužių šalininkai. Praėjusią savaitę vyko triukšmingas prekės ženklo debiutas ant podiumo Royal Mirage viešbutyje Dubajuje“, – sakoma straipsnyje. Kadyrova tvirtino, jog ketina „pavergti Artimųjų Rytų madų pasaulį“. Dabar ji ketina parodyti kolekciją Saudo Arabijoje.

„Kadyrovos madų namų demonstracija – tik dar viena stabilaus jos šeimos domėjimosi Artimaisiais Rytais išraiška. Anksčiau Ramzanas Kadyrovas telkė dėmesį į savo keliones į Siriją, gerdavo arbatą su Jordanijos karaliumi Abdalla II ir plovė šventąją Kaabą Mekoje kartu su Saudo princu Halidu Al-Feisalu“, – sakoma straipsnyje. Pasak maskviečio eksperto Aleksejaus Malašenkos, Kadyrovas stengiasi vaidinti pastebimesnį vaidmenį musulmonų šalių tarptautiniuose santykiuose.

Kadyrovo domėjimasis Artimaisiais Rytais pasireiškia ir tuo, kad jis stengiasi pajungti čečėnų kultūrą konservatyvesnėms musulmonų nuostatoms. Jo pastangų objektu tapo čečėnės. Kadyrovas įvedė aprangos kodą (dress-kodą) valstybinėms įstaigoms: moterys privalo ryšėti skareles, dėvėti ilgus sijonus ir drabužius ilgomis rankovėmis.

Panašus aprangos kodas būtų nesuvokiamas 1999 metų rudenį, kai dauguma čečėnių atsidūrė tarp pabėgėlių nuo Rusijos kariuomenės, pastebi autorė. „Jos buvo apsirengusios storais žiponais, flaneliniais chalatais, apsigaubusios vilnonėmis skaromis ir apsiavusios purvais aplipusiomis kambarinėmis šlepetėmis“, – sakoma straipsnyje. 

O dabar Groznas pasikeitė: išaugo dangoraižiai, prekybos centrai ir brangios parduotuvėlės. Nepaisant naujų religinių apribojimų, grožio salonai perpildyti, o jaunos mergaitės žvalgosi į trumpus sijonėlius ir bliuzeles trumpomis rankovėmis Zara parduotuvėje. „Gal šios jaunos pirkėjos negreitai sutiks su Kadyrovos požiūriu į deramą čečėnų madą. Ko gero, todėl Firdaws namų kolekcija Jungtiniuose Arabų Emiratuose sukėlė didesnį furorą negu tėvynėje“, – sakoma straipsnyje.

Šaltinis: The Daily Beast

2012.04.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *