Čekijoje uždrausta rūkyti kavinėse, baruose ir restoranuose


Čekijoje trečiadienį priimtas draudimas rūkyti baruose, restoranuose ir kavinėse. Šalis galiausiai nebebus vienas iš paskutinių „rojaus kampelių“ rūkaliams Europoje, informuoja naujienų agentūra AP.

Draudimui, taikomam barų, restoranų ir tokių viešų vietų, kaip kino teatras, teatras ir sporto varžybų vietos, vidinėse patalpose po ilgai trukusių karštų diskusijų pritarė šalies parlamentas ir draudimą pasirašė užkietėjęs rūkalius šalies prezidentas Milošas Zemanas.

Iki šios dienos Čekija buvo viena iš nedaugelio rūkymui tolerantiškų Europos šalių, Čekijos restoranų savininkai patys galėjo spręsti, ar leisti rūkyti savo įstaigose.

Čekijai paskelbus šį draudimą, Slovakija, rodos, liko vienintelė Europos Sąjungos (ES) šalis, kurioje negalioja joks oficialus draudimas rūkyti barų, kavinių, restoranų viduje.

Čekijos sveikatos apsaugos ministerija apytikriai paskaičiavo, kad kasmet nuo rūkymo miršta 18 tūkst. čekų, o dar du tūkstančiai nerūkančių asmenų miršta nuo pasyvaus rūkymo.

Nuo šio trečiadienio, kurį kaip tik minima Pasaulinė diena be tabako, draudimą pažeidęs asmuo bus baudžiamas iki 5 tūkst. kronų (190 dolerių) bauda. Didžioji dalis čekų pritaria šiam draudimui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.02; 03:30

print