Čekijos pilietis nuteistas 20 metų kalėti už dalyvavimą karo veiksmuose Rytų Ukrainoje


Antradienį Prahos teismas už akių nuteisė Čekijos pilietį Martiną Kantorą 20 metų kalėti už dalyvavimą karo veiksmuose Rytų Ukrainoje. Tai žurnalistams pranešė teismo pirmininkas Janas Šottas.
 
„Teismas skyrė M. Kantorui 20 metų laisvės atėmimo bausmę už dalyvavimą teroristiniuose išpuoliuose prieš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškius ir priklausymą juos vykdžiusiai teroristinei grupuotei, – sakė jis. – Nuteistojo kaltę pavirtino įkalčiai, tarp jų – ir jo susirašinėjimas su draugais, kur jis išsamiai aprašo, ką padarė“.
 
Anot J. Šotto, Čekijoje pirmą kartą paskelbtas nuosprendis pagal tokius straipsnius, kaip dalyvavimas rengiant teroro aktus ir dalyvavimas teroristinės grupuotės veikloje.
 
M. Kantoro advokatas prašė pripažinti jo ginamąjį nekaltu.
 
Nuosprendis gali būti apskųstas aukštesnei teismo instancijai.
 
Tyrimo duomenimis, M. Kantoras nuo 2015 metų aktyviai dalyvavo ginkluotame konflikte Ukrainos rytuose vadinamosios Luhansko liaudies respublikos pusėje. Nuteistasis šiuo metu yra Donbase. Čekijos teisingumo institucijos pasirengusios išduoti tarptautinį jo arešto orderį.
 
Čekijos įstatymai draudžia šalies piliečiams be individualaus valdžios leidimo tarnauti užsienio armijose ir sukarintose formuotėse. Šis reikalavimas gali būti taikomas ir užsieniečiams, nuolat gyvenantiems Čekijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.02; 08:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.