Čekijos prezidentas atsiprašė už tai, kad NATO 1999 metais bombardavo Jugoslaviją


Čekijos prezidentas M. Zemanas (dešinėje) atsiprašė už tai, kad NATO 1999 metais bombardavo Jugoslaviją. EPA-ELTA nuotr.

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas antradienį Prahoje per derybas su savo kolega iš Serbijos Aleksandaru Vučičiumi atsiprašė už tai, kad NATO 1999 metais bombardavo tuometę Jugoslaviją.
 
Tai tviteryje pranešė Čekijos lyderio spaudos sekretorius Jiřis Ovčáčekas.
 
„Respublikos prezidentas M. Zemanas Serbijos prezidento A. Vučičiaus akivaizdoje viešai atsiprašė už Jugoslavijos bombardavimą 1999 metais“, – parašė valstybės vadovo atstovas. Jis pridūrė, kad M. Zemanas „asmeniškai paprašė serbų tautos atleidimo“.
 
Čekija įstojo į NATO 1999 metų kovo 12 d., o Aljanso pajėgos bombardavo Jugoslaviją nuo 1999 metų kovo 24 d. iki birželio 10 d. M. Zemanas, tada ėjęs Čekijos ministro pirmininko pareigas, griežtai protestavo prieš NATO veiksmus. Be kita ko, Čekija neleido tūpti šalies teritorijoje Aljanso lėktuvams, dalyvavusiems operacijoje prieš Jugoslaviją.
 
Po derybų su A. Vučičiumi Čekijos prezidentas žurnalistams pareiškė: „Mes beviltiškai ieškojome nors dar vienos šalies, kuri prisijungtų prie mūsų ir stotų prieš (bombardavimus), bet mes likome vieni“.
 
1999 metais Šiaurės Atlanto aljansas, vykdydamas operaciją „Sąjungininkų pajėgos“, bombardavo tuometę Jugoslaviją. Pasak NATO vadovybės, oro smūgiais buvo siekiama nutraukti etninį smurtą, pirmiausia – serbų  išpuolius prieš Kosovo albanus, rašo antradienį Čekijos portalas „novinky.cz“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.19; 08:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *