Česlovas Iškauskas. Koronaviruso grimasos. Veryga, kompensuok!


Česlovas Iškauskas, teksto autorius. Slaptai.lt nuotrauka

Koronavirusas įsimetė ir į žmonių galvas, teisingiau – į smegenis. Antai, viena pupytė skundžiasi, kad Veryga draudžia tvarkyti jos priaugintus nagus. O jie, vargšeliai, nubluko, nušepo ir apskritai negražūs. Dar daugiau: po nagais įsimetė kažkoks pelėsis, o tai pupytei gali kainuoti papildomas išlaidas, sveikatos sutrikimus, net gyvybę. Diva reikalauja kompensuoti jai nuostolius.

Bičiuliai. Autorius – Vytautas Nalivaika. Slaptai.lt foto

Solidi moteris, uoliai laikydamasi Verygos paliepimų, visur dėvi kaukę. Bet atsitik tu man taip, kad vieną dieną, žengdama miestelio gatve, jos akiniai aprasojo. Moteriškė nematė šaligatvio, užkliuvo, pargriuvo ir nusiskėlė priekinį dantį. Dabar per TV ji virkauja ir reikalauja iš valdžios kompensacijos…

Kitai damai per karantiną kažkodėl subliuško krūties implantas. O Veryga uždraudęs tokio remonto, t.y. krūtų pripompavimo paslaugas, autoservisai taip pat uždaryti… Vyras nepatenkintas nekokybiška instaliacija, dama pyksta tiek eurų suplojusi, o valdžia… Ech!

Ta proga prisimenu garsios humoreskų meistrės, rašytojos Vytautės Žilinskaitės humoreską apie kopūsto galvą, kurią turguje nusipirko viena moteriškė. Ėjo ji su ta galva gatve, ši netikėtai išsprūdo iš moters rankų ir nuriedėjo žemyn. Puolė gaudyti, bet kur tau… Grįžo moteris į turgų, pripuolė prie pardavėjos ir šaukia: kodėl pardavei tokią apvalią kopūsto galvą, kad ji nuriedėjo po troleibuso ratais, atlygink nuostolius…

Juokeliai

Dabar ne taip linksmai. Keli šoumenai verkšlena per televiziją, kad jie miršta iš bado, praranda santaupas, galbūt bus priversti eiti į statybas. Garsus „Pūko“ auditorijos dainininkas, garsėjęs tūkstantiniais uždarbiais vestuvėse ir  provincijos koncertuose, reikalauja atidaryti visas scenas, pasilinksminimo užeigas, koncertų sales, nes, girdi, šįryt sukrimto paskutinį džiūvėsį… „Kur žiūri Veryga ir Skvernelis?“ – turavoja lambordžinį vairuojantis prodiuseris.

Taip išeina, kad visos priemonės atgaivinti ekonomiką, mažinti pandemijos aukų skaičių, visa kuo aprūpinti medikus ir darbo netekusias šeimas, – tai jau antraeiliai Vyriausybės veiksmai. Pirma: atidarykite barus, restoranus, pramogų arenas, o tie, kas šalies ekonomiką stumia į priekį, palauks. Arba jau šiandien kompesuokite man už išmuštą dantį, kopūsto galvą, subliuškusius papus!

Tai koronaviruso grimasos? Ne, tai lietuviška iškreipta tikrovė.

2020.05.14; 07:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *