„Continental“ uždaro gamyklą Vokietijoje, atleidžia 1,8 tūkst. darbuotojų


„Continental“ uždaro gamyklą Vokietijoje, atleidžia 1,8 tūkst. darbuotojų. EPA-ELTA nuotr.

Vokietijos automobilių dalių gamintoja „Continental“ antradienį paskelbė apie planus uždaryti vieną padangų gamyklą.
 
Kaip pranešama, „Continental“ šiaurės vakarų Vokietijos Acheno mieste esančią gamyklą ketina uždaryti iki 2021 metų pabaigos.
 
„Continental“ atstovas spaudai sakė, kad koronaviruso pandemija tik „sustiprino“ padangų sektoriuje jau keletą metų juntamą nuosmukį.
 
Tačiau pasak profsąjungos IG BCE, kuri atstovauja bendrovės gumos padalinio darbuotojams, gamykla pelningą veiklą gebėjo vykdyti tik iki 2020 metų pavasario.
 
„Darbo vietų mažinimas gumos versle negali būti aiškinamas nei automobilių pramonės pasikeitimais, nei koronaviruso krize. Tai įprastas mažinimo reikalas“, – sakė IG BCE atstovas ir „Continental“ stebėtojų tarybos narys Francesco Grioli.
 
Vokietijos Hanoverio mieste įsikūrusi bendrovė vos prieš dvi savaites paskelbė, kad išplės savo restruktūrizacijos programą.
 
Apie 30 tūkst. darbo vietų, įskaitant 13 tūkst. Vokietijoje, bus „pakeistos, perkeltos ar atsisakytos“, bendrovei siekiant nuo 2023 metų kasmet sutaupyti po daugiau nei milijardą eurų.
 
Bendrovė dėl sprendimo kaltino „mažas pasaulines transporto priemonių gamybos apimtis ir gilėjančią ekonominę krizę, kurią sukėlė koronaviruso pandemija“.
 
„Continental“ praėjusį mėnesį sakė, kad grupės grynasis pelnas antrąjį šių metų ketvirtį sumenko 41 proc. iki 485 mln. eurų.
 
Kita Vokietijos automobilių dalių gamintoja „Schaeffler“ neseniai paskelbė apie planus atleisti 4,4 tūkst. darbuotojų dėl patiriamų sunkumų, kuriuos sukėlė anksčiau šiemet galiojusios karantino priemonės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.16; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *