CŽV direktorius M. Pompėjas gali pakeisti R. Tilersoną valstybės sekretoriaus poste


Baltieji rūmai parengė planą, pagal kurį numatoma atleisti Reksą Tilersoną (Rex Tillerson) iš JAV valstybės sekretoriaus pareigų ir pakeisti jį CŽV direktoriumi Maiku Pompėju (Mike Pompeo), o Centrinei žvalgybos valdybai vadovautų Arkanzaso valstijai atstovaujantis senatorius respublikonas Tomas Kotonas (Tom Cotton).

Tai ketvirtadienį pranešė Amerikos laikraštis „The New York Times“.

Leidinys remiasi aukštu JAV prezidento administracijos atstovu. Pasak jo, Baltuosiuose rūmuose planuojama atstatydinti R. Tilersoną artimiausiomis savaitėmis.

Anksčiau televizijos kanalas NBC pranešė, jog esą prieš maždaug tris mėnesius R. Tilersonas niekinamai atsiliepė apie Donaldą Trampą (Donald Trump) ir pagrasino atsistatydinsiąs, kadangi nesutaria su juo kai kuriais klausimais. Vėliau valstybės sekretorius paneigė šią informaciją, o D. Trampas paragino NBC atsiprašyti už melagingų naujienų skelbimą. Televizijos kanalas atsisakė tai padaryti, tvirtindamas, kad jo pranešimas yra patikimas.

Paskui televizijos kanalas CNN pranešė, kad, kaip mano oficialūs asmenys Amerikos administracijoje, R. Tilersono dienos valstybės sekretoriaus poste iš esmės jau suskaitytos. Šių metų spalį R. Tilersonas interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“ pabrėžė, jog ketina likti savo poste, „kol prezidentas mano, kad aš esu naudingas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.01; 00:01

print