CŽV išslaptino pranešimą apie armėnų teroristines grupes, veikusias JAV, Europoje ir visame pasaulyje


JAV centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) pagal Informacijos laisvės įstatymą išslaptino savo 1984 metų pranešimą apie Armėnijos teroristines grupes (JCAG, ASALA ir t.t.), kurios veikė JAV, Europoje ir visame pasaulyje.

„Armėnijos išsivadavimo Armėnijos slaptoji armija (ASALA) – tai augantis pavojus daugeliui JAV politinių interesų. Nors daugumą puolimų ASALA surengė prieš turkus, bet keletas objektų Vakarų Europoje ir JAV taip pat buvo užpulti.

Be to, pastebimas kontaktų suaktyvėjimas su Libija ir Sirija gali marksistinės orientacijos ASALA organizacijoje sustiprinti antiamerikietiškas nuotaikas, sakoma išslaptintoje ataskaitoje.

Pranešime taip pat sakoma, kad teroristinė Armėnijos kovotojų už teisingumą „armėnų genocido“ atžvilgiu organizacija (Justice Commandos against Armenian Genocide, JCAG) buvo susitelkusi išimtinai prieš turkus.

„Darbo procese, kuris turi kraupių padarinių tarptautiniam bendradarbiavimui kovojant su terorizmu, kai kurios Vakarų Europos šalys pasiekė susitarimų su ASALA, suteikdamos laisvę teroristams siekiant tikslų Turkijos atžvilgiu mainais už pažadus nepulti tų šalių vietinių piliečių“, – pažymima pranešime.

Anot ataskaitos, turkus labai papiktino tas projektas, ir atsakydami į jį jie pareiškė, kad jiems akivaizdus Europos abejingumas ir nuolaidžiavimas ASALA terorizmui.

Nepaisant kai kurių nesėkmių, pagrindinės armėnų teroristinės grupės išsaugojo didžiąją savo veiklos dalį. Per tą ASALA ir JCAG veiklą nuo 1975 metų buvo nužudyta 50-imt Turkijos oficialių asmenų ir piliečių, įvykdyta per 200 sprogdinimų.

„Per pastaruosius ketverius metus dėl neišrankaus ASALA smurto patirta milžiniškų nuostolių. Paskutinis ASALA ir armėnų politinių grupių susiskaidymas, mūsų vertinimu, sustiprina teroristinio smurto riziką, ypač Vakarų Europoje, nes įvairios atskilusios grupuotės rungtyniauja dėl armėnų bendruomenės dėmesio“, – pažymima ataskaitoje.

Ataskaitoje taip pat pateikta smulki armėnų terorizmo 1975–1983 metais chronologija.

Su CŽV ataskaita apie JAV, Europoje ir visame pasaulyje veikusias armėnų teroristines grupes galima susipažinti: http://www.1news.az/politics/20131216041536076.html.

Nuotraukoje: armėnų teroristas iš ASALA grupuotės.

2013.12.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.