D. Mockus bylą seija su D. Grybauskaitės prašymais būti matomai žiniasklaidoje


„MG Baltic“ koncerno savininkas Darius Mockus ir advokatas Romanas Raulynaitis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Po „MG Baltic“ bylos posėdžio koncerno vadovas Darius Mockus patvirtino prieš tai liudijusio advokato Romano Raulynaičio žodžius, kad per Eligijų Masiulį buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė prašė būti geriau nušviečiama per koncerno žiniasklaidą.

„Perduodavo pageidavimus (…) Ko politiniai veikėjai tikisi, kad būtų geri ir turėtų mažai kritikos“, – sakė žurnalistams D. Mockus.
Paklaustas, ar tie prašymai buvo kažkiek įgyvendinti, D. Mockus retoriškai klausė, „ar jums neatrodo, kad tai, kas dabar vyksta, yra sudėtinė to proceso dalis“.
„Visa tai, kas čia vyksta, ką galima vadinti politinės korupcijos ar politinio susidorojimo byla, yra tąsa tam tikros pozicijos. Nes koncerno valdoma žiniasklaida niekad nebuvo veikiama akcininkų. Manau, tai viena iš pasekmių“, – žurnalistams sakė jis.
D. Mockus teigė, kad asmeniškai su E. Masiuliu nebendraudavo.
„Ne, tik per Romaną (…) aš nesu politikas, mes turėjom vieną kitą susitikimą, tokios kaip kalėdinės vakarienės ir viskas“, – žurnalistams sakė D. Mockus.
Trečiadienį teismo posėdyje E. Masiulis sakė, kad kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė 2015 metais prašė jo, kad jis pasidomėtų koncerne, ar ji galėtų būti teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.
E. Masiulis trečiadienį per teismo posėdžio pertrauką teigė, kad garso įrašas, kuriame jis kalbasi restorane su R. Kurlianskiu, R. Raulynaičiu, teisme išklausytas ne visas. Pasak jo, tame pačiame pokalbyje jis perdavė D. Grybauskaitės prašymą koncernui, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.
„2015 metų gruodžio 1 dieną kavinėje (restorane. – ELTA) „Stebuklai“ šis pokalbis ne visas yra įrašytas – ar sąmoningai, ar nesąmoningai, spręskite patys. Tačiau pokalbio pradžioje buvo mano prašymas, kad prezidentė D. Grybauskaitė pageidauja, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose. Tokį prašymą aš iš ponios prezidentės buvau gavęs ir šitą prašymą perdaviau. Tai vardan bylos objektyvumo aš noriu, kad byloje atsidurtų visi duomenys. Svarstykime ir vertinkime visus duomenis, kurie yra susiję su byla. Tai klausdamas šio klausimo, aš noriu parodyti, kad teisėsauga, pirmiausia prokurorai, prieš nešdami bylą į teismą, sąmoningai dalį medžiagos, kuri yra susijusi su byla, teismui nepateikė“, – per teismo posėdžio pertrauką žurnalistams sakė E. Masiulis.
ELTA primena, kad „MG Baltic” politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic”, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs „darbietis” Vytautas Gapšys – daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.
Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic” įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.14; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *