D. Nausėdienė – apie bibliotekų svarbą


Diana Nausėdienė susitiko su išrinktąja Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos prezidente Antonia Arahova. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Diana Nausėdienė trečiadienį susitiko su išrinktąja Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (ILFA) prezidente Antonia Arahova, su ekspertais aptarė Lietuvos atstovų narystę organizacijoje ir šiuolaikinėms bibliotekoms keliamus tikslus.
 
Susitikime, kaip praneša Prezidentūra, D. Nausėdienė su ekspertais kalbėjosi apie bibliotekų misiją šiomis dienomis. Pasak jos, bibliotekų veiklos gali ne tik skatinti skaitymą, bet ir mažinti atskirtį visuomenėje.
 
„Bibliotekos svarbios tiek formaliojo, tiek neformaliojo ugdymo procese. Jos išgyvena transformaciją – tampa gyvybingais kultūros ir žmonių susitelkimo centrais, kuriuose ne tik skaitomos knygos, bet ir buriasi stiprios šiuolaikiškos bendruomenės“, – sakė D. Nausėdienė.
 
Pasak pirmosios ponios, bibliotekos erdvė padeda keistis idėjomis, suteikia įrankius mokymuisi visą gyvenimą bei taip kuria ateities visuomenę. Tad turime orientuotis ir į ankstyvojo amžiaus skaitymą – projektas „Knygų startas“ yra puikus to pavyzdys.
 
Jos teigimu, būtina ir toliau didinti bibliotekų paslaugų kokybę, kad būtų sudaryta informacijos prieinamumo galimybė bendruomenėms, nepriklausomai nuo jų socioekonominio, kultūrinio ar demografinio statuso.
 
Todėl ir šiuo aspektu, anot D. Nausėdienės, siekiant perimti užsienio patirtį bei pristatyti Lietuvos specialistų pasiekimus, labai aktualus mūsų šalies bibliotekų ir bibliotekininkų plečiamas tarptautinis bendradarbiavimas.
 
D. Nausėdienė su ekspertais diskutavo ir apie bibliotekų veiklą pandemijos kontekste – naujas veiklos formas, skaitmenizavimo galimybes.
Susitikime dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas.
 
IFLA vienija narius iš maždaug 150 įvairių pasaulio šalių. Tai didžiausią tarptautinę aprėptį visame pasaulyje reprezentuojanti bibliotekų organizacija, atstovaujanti bibliotekoms ir bibliotekininkams įvairiose tarptautinėse organizacijose.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.11.25; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *