D. Trumpas prašo nepaskelbti informacijos apie jo mokesčius


Donaldas Trumpas pateikė paraišką JAV Aukščiausiajam Teismui, kuria teismo prašoma neleisti prokurorams siekti informacijos apie prezidento mokesčius.
Pasak D. Trumpo, prezidento teisinis imunitetas neleidžia Kongreso demokratams ir prokurorams gauti jo mokesčių deklaracijas.
Buvęs Niujorko verslininkas D. Trumpas yra pirmasis JAV prezidentas nuo Richardo Nixono, nepaviešinęs savo mokesčių deklaracijų. Prezidento teigimu, šiuo metu jų auditą atlieka Vidaus mokesčių tarnyba (IRS).
Opoziciniai demokratai kreipėsi į teismus, kad priverstų D. Trumpą paviešinti mokesčių deklaracijas. Ši byla yra laikoma itin svarbiu išbandymu valdžių padalijimo principui Jungtinėse Valstijose. Jei šalies Aukščiausiasis Teismas, kuriame daugumą sudaro konservatyvių pažiūrų teisėjai, nuspręs imtis šios bylos, jo nutarimas bus nuodugniai išnagrinėtas viešojoje erdvėje.
Manhatano apygardos prokuroras, demokratas Cyrusas Vance’as jaunesnysis reikalavo D. Trumpo mokesčių deklaracijų nuo 2011 m.
Informacijos apie prezidento mokesčius prokurorui reikia tyrime dėl buvusio D. Trumpo asmeninio teisininko Michaelo Coheno pervestų pinigų filmų suaugusiems aktorei Stormy Daniels, kuri tvirtina turėjusi santykių su D. Trumpu iki jam tampant prezidentu.
Federalinis Apeliacinis Teismas anksčiau nurodė, kad D. Trumpas turi pateikti dokumentus apie mokesčius. Savo ruožtu D. Trumpo advokatai tikino, kad prezidento imunitetas neleidžia ne tik nuteisti, bet ir pradėti tyrimą jo atžvilgiu.
„Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje valstijos ar vietos prokuroras pradėjo baudžiamąjį tyrimą Jungtinių Valstijų prezidento atžvilgiu ir pradėjo baudžiamąjį procesą, – sakė D. Trumpo advokatas Jay Sekulow. – Politiškai motyvuoti reikalavimai, kaip šis, puikiai parodo, kodėl pareigas einantis prezidentas turi turėti visišką imunitetą.“
Viename šios bylos posėdyje spalio 23 d. D. Trumpo advokatas pareiškė, kad prezidento teisinis imunitetas galiotų net tuo atveju, jei jis ką nors nušautų viduryje gatvės. Tokį pareiškimą labai greitai paneigė teisininkai, iš jo išsišaipė demokratai.
Be šios bylos, buvo ir daugiau bandymų gauti D. Trumpo mokesčių deklaracijas, kuriuos inicijavo demokratų parlamentarai Niujorke ir Atstovų Rūmai.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.15; 003:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *