D. Trumpo patarėjui pareikšti kaltinimai


Steveui Bannonui pareikšti kaltinimai. EPA – ELTA foto

Vašingtonas, lapkričio 13 d. (AFP-ELTA). JAV Teisingumo departamentas paskelbė, kad buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjui Steveui Bannonui pareikšti kaltinimai dėl atsisakymo liudyti Kongreso komitetui dėl 2021 m. sausio 6 d. Kapitolijaus riaušių, praneša AFP.
 
Sprendimą dėl kaltinimų penktadienį priėmė federalinė didžioji žiuri. Tai svarbi pergalė Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų komitetui, tiriančiam Kapitolijaus riaušes, nes D. Trumpas ir jo buvę patarėjai bando pasinaudoti prezidento privilegija blokuoti tyrimui reikalingus parodymus ir dokumentus.
 
Kaltinimai pareikšti praėjus kelioms valandoms po to, kai buvęs D. Trumpo personalo vadovas Markas Meadowsas ignoravo šaukimą atvykti ir liudyti komitete. Dėl to jis taip pat gali būti apkaltintas parodęs nepagarbą Atstovų rūmams.
 
Tyrėjai mano, kad M. Meadowsas ir S. Bannonas gali turėti informacijos apie ryšius tarp Baltųjų rūmų ir D. Trumpo rėmėjų, kurie įsiveržė į Kapitolijų, siekdami sutrukdyti Joe Bideno paskelbimą nugalėtoju 2020 m. JAV prezidento rinkimuose.
 
S. Bannonas, kuriam 67 metai, kaltinamas du kartus parodęs nepagarbą Atstovų rūmų komitetui, – kai ignoravo šaukimą liudyti ir nepateikė dokumentų. Už kiekvieną nusižengimą gresia nuo vieno mėnesio iki vienerių metų įkalinimo bausmė.
 
CNN žiniomis, S. Bannonas ketina prisistatyti Teisingumo departamentui pirmadienį.
 
Jis buvo vienas iš šimtų žmonių, kviestų liudyti dėl 2021 m. sausio 6 d. riaušių, kurios sutrikdė Kongreso darbą ir kilo po D. Trumpo nepagrįstų teiginių apie tai, kad J. Bidenas prezidento rinkimus laimėjo dėl rezultatų klastojimo.
 
Per riaušes žuvo 5 žmonės, o dėl neramumų J. Bideno pripažinimo nugalėtoju procedūra buvo atidėta kelioms valandoms.
 
Sausio 6 d. įvykius tiriantis Atstovų rūmų komitetas teigia, kad S. Bannonas turi informacijos, kuri padėtų atskleisti, kaip riaušės prasidėjo. Anot komiteto, kalbėdamas apie pastangas blokuoti J. Bideno paskelbimą rinkimų nugalėtoju, D. Trumpo patarėjas sausio 5 d. teigė, kad „rytoj prasivers pragaras“.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2021.11.14; 06:36
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.