Dabar Rusijos šnipą sučiupo Nyderlandų slaptosios tarnybos


Nyderlandų policija šiandien gali pasidžiaugti sučiupusi aukšto rango išdaviką – 60-metį Užsienio reikalų ministerijos darbuotoją, įtariamą bendradarbiavus su Rusijos slaptosiomis tarnybomis. Nyderlandų diplomatas suimtas kol kas tik dviem savaitėm.

Dienraštis „De Telegraaf“ įvardina, kas iš tiesų buvo suimtas ir apkaltintas talkinęs Rusijos užsienio žvalgybai. “De Telegraaf” mini Nyderlandų konsulo Honkonge Raymondas Poeteray pavardę. Be kita ko, konsulas R.Poeteray kaltinamas ne tik dėl bendradarbiavimo su užsienio slaptosiomis tarnybomis. Jam inkriminuojami ir šie nusikaltimai: nelegaliai uždirbtų pinigų plovimas ir kovinio ginklo laikymas neturint tam oficialaus leidimo.

Nyderlandų kontržvalgyba mano, kad ponas R.Poeteray maždaug dešimt metų perdavinėjo konfidencialią informaciją Andreasui ir Heidrun Anschlagams. Ši pora – iš Austrijos. Ją sulaikė praėjusių metų rudenį. Porai pareikšti kaltinimai slapta talkinus Rusijos slaptosioms tarnyboms. Ponai Anschlagai įkliuvo netrukus po to, kai JAV buvo demaskuota Rusijos šnipė – gražuolė Anna Čapman.

Nyderlandų žiniasklaida poną R.Poeteray pirmą kartą kritikavo maždaug prieš penkerius metus. Tada šis Nyderlandų diplomatas kartu su savo žmona Meta buvo aršiai kritikuojami dėl to, kad 2000-aisiais metais  įsivaikino, o paskui netrukus atsisakė korėjietės mergaitės.

Nuotraukoje: šnipinėjimu Rusijos pusei įtariamas ponas R.Poeteray su žmona Meta.

2012.04.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.