Danijos karalienė mini 80 metų sukaktį


Danijos karalienė Margrethė II. EPA – ELTA nuotr.

Danijos karalienė Margrethė II ketvirtadienį siaurame rate paminėjo savo 80 metų sukaktį. Pradžioje planuotas dideles iškilmes teko atšaukti dėl koronakrizės. Be kita ko, monarchės garbei buvo numatytas dviejų dienų paradas Kopenhagos gatvėmis.
 
Vis dėlto daugiau kaip 180 000 danų prisijungė prie feisbuko grupės „Danija dainuoja karalienei“, taip patvirtindami savo ketinimą vidudienį gatvėje, iš balkono ar pro langą sudainuoti karalienei „Ilgiausių metų“. Rūmai, be to, internete paskelbė virtualią svečių knygą, kurioje kiekvienas norintysis galėjo palikti savo linkėjimus karalienei.
Danijos Karalystės vėliava. EPA – ELTA nuotr.
 
Margrethė II soste sėdi jau beveik pusę šimtmečio. 1972-aisiais ji tapo pirmąja moterimi Danijoje, kuriai buvo uždėta karūna. Jai tuomet buvo 31-eri. Karalienė yra labai mėgstama tautiečių. Ji artima liaudžiai, tačiau kartu laikoma moraliniu autoritetu.
 
„Daisy“, kaip karalienę meiliai vadina pavaldiniai, mėgstama ir dėl daugybės savo talentų. Ji kalba keliomis kalbomis, išmėgino vertėjos ir kostiumų kūrėjos darbą. Vis dėlto Margrethe II pirmiausiai žinoma kaip menininkė. Jos paveikslus eksponavo žinomos galerijos šalyje ir užsienyje, iliustracijos puošė daugybę knygų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.17; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *