Dar vieni melagingo skambučio autoriai – teisme


Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas bei perduotas Klaipėdos miesto apylinkės teismui dėl šių metų vasaros pradžioje gauto melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Skambintojai tąsyk pranešė apie sprogmenį, esantį viename Klaipėdos miesto pietinio rajono prekybos centre. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad meluodami apie sprogmenį bendrajam pagalbos centrui paskambino du jaunuoliai, tuo metu dar buvę nepilnamečiai.

A. J. įkalbėtas draugo H. M., pagalbos numerį 112 surinko iš tame pačiame prekybos centre esančio taksofono. Po to H. M. mobiliuoju telefonu dar kartą paskambino į bendrąjį pagalbos centrą ir pranešė, jog įtartinas asmuo žada susprogdinti prekybos centrą.

Tačiau toks poelgis juoką jaunuoliams kėlė neilgai. Patikrinus, iš kur melagiai skambino, taip pat peržiūrėjus prekybos centro apsaugos vaizdo kamerų įrašus, jaunuoliai greitai buvo išaiškinti. Dėl savo kaltės H. M. ir A. J. prisipažino visiškai.

„Čia būtų galima mesti akmenį ir į tėvų daržą, mat vaikus reikia auklėti teisingu pavyzdžiu. Jauni žmonės turėtų žinoti, kad tokie juokai ir neatsakingas elgesys taip pat turi ribas, ir tai sukels tam tikras pasekmes jiems patiems bei jų tėvams.

Teisėsaugos institucijos pasitelkusios visas įmanomas  priemones, tokiu būdu pajuokauti nusprendusius asmenis dažniausiai išaiškina, o pasekmės jiems būna liūdnos”, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Saulius Galminas.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų, dėl kurio buvo iškviestos  specialiosios tarnybos, klaipėdiečiams gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas. Taip pat net 6 įmonės ir įstaigos jiems yra pareiškusios civilinius ieškinius dėl beveik 10-ies tūkstančių eurų.

Teksto autorė – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2015.11.16; 11:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.